Juno сфотографував бурхливі хмари Юпітера

Це чудове зображення було отримано автоматичним апаратом Juno під час чергового зближення з Юпітером. На ньому можна побачити штормову північну півкулю гігантської планети. У правій частині знімка помітні характерні яскраві хмари, що формуються на висотах. Фахівці місії Juno називають їх «спливаючими хмарами».

Юпітер (знімок станції Juno). Джерело: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Kevin M. Gill

На відміну від кам’янистих планет на зразок нашої Землі, Юпітер не має твердої поверхні. У міру спуску до центру тиск поступово наростає. Якоїсь миті водень і гелій починають поводитися як рідина. Ще нижче тиск і температура досягають таких значень, що звичні нам елементи набувають дуже екзотичних властивостей. Наприклад, вважається, що в юпітеріанських надрах ховається шар металевого водню. У ньому генеруються електричні струми, що породжують потужне магнітне поле планети. Під цим шаром, швидше за все, ховається тверде кам’яне ядро.

Представлене зображення Юпітера є композитним. Воно складене з чотирьох фотографій, зроблених 29 травня 2019 р. У момент знімання Juno знаходився на відстані від 18600 до 8600 км від верхівок юпітеріанських хмар. Кольори знімків штучно посилені. Обробка виконана астроентузіастом Кевіном Джіллом (Kevin Gill).

За матеріалами: https://www.jpl.nasa.gov