ESA підписало контракт на першу місію космічного літака Space Ryder

9 грудня Європейське космічне агентство (ESA) підписало контракт на першу місію з використанням безпілотного космічного літака Space Ryder. Він буде запущений в 2023 році ракетою Vega-C з космодрому Куру у Французькій Гвіані.

Space Ryder чимось схожий на безпілотний шатл X-37B, що належить ВПС США та призначений для проведення орбітальних експериментів і випробування нових технологій. Космічний літак складається з теплозахищеного багаторазового транспортного засобу з вантажним відсіком і сервісним модулем AVUM. Останній буде відстрілюватися перед входом в атмосферу.

Space Ryder призначений для автономних польотів тривалістю до двох місяців (в майбутньому ESA планує збільшити цей термін). Всередині його вантажного відсіку можна розмістити корисне навантаження загальною масою до 800 кг. Однак, на відміну від X-37B, європейський космоплан буде використовувати іншу схему посадки. Після входу в атмосферу і зниження швидкості за допомогою гальмівних парашутів він випустить парафойл і виконає керований спуск. У якості можливих місць посадки розглядаються два основних майданчика: власне космодром Куру, а також острів Санта-Марія, що входить до складу Азорського архіпелагу в Атлантичному океані.

За матеріалами: https://www.esa.int