Телескоп TESS виявив дві нептуноподібні екзопланети

Використовуючи дані, зібрані космічним телескопом TESS, міжнародна команда дослідників виявила дві екзопланети. За своїми розмірами їх можна порівняти з Нептуном.

Гарячий нептун в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Відкриття було зроблено під час вивчення TOI-5126 — яскравої зорі спектрального класу F. Телескопу TESS вдалося виявити періодичні зменшення блиску зорі, викликані транзитами двох її компаньйонів. Згодом іншому космічному телескопу CHEOPS вдалося підтвердити, що йдеться дійсно про планетарні об’єкти.

Екзопланета, розташована ближче до зорі, отримала позначення TOI-5126 b. Її радіус становить 4,74 радіуса Землі. Отже, вона приблизно на 22% більша за Нептун. Орбіта TOI-5126 проходить на відстані 0,065 а. о. (9,7 млн км) від своєї зорі, вона робить один оберт за 5,46 дня. Через таку близькість її атмосфера розігріта до великих значень. Рівноважна температура TOI-5126 b становить 1170 °C, планета була класифікована як гарячий супернептун.

Друга екзопланета TOI-5126 c має період обертання 17,9 доби та віддалена від батьківської зорі приблизно на 0,144 а.о. (21,5 млн км). Аналіз даних TESS показав, що TOI-5126 c має радіус, що дорівнює 3,86 радіуса Землі. Рівноважна температура її поверхні 700 °C. Екзопланету було класифіковано як теплий нептун.

Що стосується батьківської зорі TOI-5126, то вона приблизно на 24% більша та масивніша за Сонце. Світило розташоване приблизно за 525 світлових років від Землі, його вік становить 800 мільйонів років.

Астрономи мають намір продовжити вивчення цієї системи. Отримані під час нових спостережень дані, допоможуть їм краще зрозуміти різницю в складі атмосфери між гарячими й теплими екзонептунами.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

До подвійного астероїда: пряма трансляція запуску місії Hera
«Сріблясті змії»: астронавт показав красу річок з космосу при світлі Місяця
Більше Ланіакеї: Чумацький Шлях може бути частиною масштабнішої структури Всесвіту
Антарктика зеленіє: свідчення супутників
Лазерний сигнал з орбіти Марса: апарат Psyche оновив рекорд дальності оптичного зв’язку
Проклятий скарб: як продаж метеорита занапастив життя «мільйонеру»
Вивчення масових вимирань допоможе вченим шукати інопланетне життя
Камінь віком 2 млрд років відкрив таємницю марсіанського життя
Погляд у молодість Чумацького Шляху: James Webb зазнімкував зоряне надскупчення
Ухилилася від кулі: запуск ракети Vulcan мало не завершився аварією