Фото дня: Perseverance здійснив посадку на Марсі

Команда супроводу місії Mars 2020 опублікувала вражаюче зображення, що було отримано однією з камер, встановлених на борту системи «небесний кран» посадкової платформи. Саме вона акуратно опустила ровер Perseverance на дно кратера Єзеро за допомогою кабелів. Після контакту з поверхнею піроболти перерізали кабелі, а платформа була відведена в сторону за допомогою власних реактивних двигунів.

Посадка ровера Perseverance (фото з «небесного крана»). Джерело: NASA/JPL-Caltech

У момент знімкування Perseverance перебував на відстані всього двох метрів від марсіанської поверхні. Варто зазначити, що камери, встановлені на борту «небесного крана», вели знімкування протягом усього спуску. Отримані ними зображення все ще передаються на Землю і перебувають у процесі обробки. Після завершення цього процесу з них буде змонтовано відео, що демонструє посадку марсохода.

Посадка ровера Perseverance (фото MRO). Джерело: NASA/JPL-Caltech

Також був опублікований знімок, зроблений апаратом MRO. Йому вдалося зафіксувати момент спуску на парашуті капсули з ровером Perseverance. У 2012 році цьому апарату вдалося отримати аналогічне зображення посадки марсохода Curiosity.