Астрономи знайшли дві суперземлі з ультракороткими орбітальними періодами

Команда японських астрономів повідомила про виявлення двох скелястих екзопланет з ультракороткими орбітальними періодами. Вони були ідентифіковані під час аналізу даних, зібраних космічним телескопом TESS. Пізніше їхнє існування підтвердили наземними спостереженнями.

Порівняння розмірів Землі та екзопланет TOI-1634b і TOI-1685b. Джерело: Astrobiology Center

Екзопланети отримали позначення TOI-1634b і TOI-1685b. Вони розташовані у зоряних системах сузір’я Персея, на відстанях 114 і 122 світлових років від Сонця, та обертаються навколо червоних карликів, що мають схожі фізичні характеристики. Їхні маса та радіус складають приблизно 45% сонячних.

Маса TOI-1634b перевищує масу нашої планети в 10,1 раза, радіус — на 75%. Екзопланета робить один оберт навколо свого світила за 0,98 доби. TOI-1685b менша за розмірами: її маса становить 3,4, а радіус — 1,46 земних. Вона здійснює один оберт навколо своєї зорі за 16 годин.

На даний момент TOI-1634b є однією з найбільших і наймасивніших суперземель з ультракоротким періодом обертання. На думку астрономів, вона перебуває на межі, що визначає граничні розміри подібних світів. Обидві планети можуть бути метою для майбутніх спектроскопічних досліджень їхніх можливих атмосфер, зокрема й за допомогою космічного телескопа JWST

За матеріалами: https://nplus1.ru