Телескоп TESS розпочав пошук екзопланет

19 квітня ракета Falcon 9 вивела в космос телескоп TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite). Після виконання серії маневрів, що включали обліт Місяця, TESS вийшов на високоеліптичну орбіту з періодом обертання 13,7 дня. На ній телескоп перебуватиме в орбітальному резонансі 2:1 щодо супутника нашої планети.

25 липня TESS офіційно розпочав виконання регулярних наукових спостережень. Програма телескопа спланована таким чином, що він пересилатиме зібрані дані під час проходження перигею. Отже, перша інформація від TESS надійде вже наступного місяця.

TESS призначений для пошуку тіл, що обертаються навколо найближчих до нас зір. Він буде шукати їх за допомогою транзитного методу — за періодичними змінами яскравості світил, спричиненими проходженнями екзопланет їхнім диском. TESS оснащений чотирма телескопами з ПЗЗ-камерами, що працюють у спектральному діапазоні від 600 до 1000 нм. Кожен із них має поле зору 24°×24°. Вони орієнтовані таким чином, що разом утворюють єдине поле зору у вигляді витягнутої смуги. Раз на 27 днів телескоп змінюватиме зону спостереження. Очікується, що за два роки основної місії телескоп створить мапу, що покриває 85% усієї небесної сфери.

Перший знімок телескопа TESS. Джерело: NASA/MIT/TESS

NASA позиціює TESS як своєрідного наступника місії Kepler, яка також шукала екзопланети за допомогою транзитного методу. Kepler практично вичерпав запаси палива. У липні телескоп був переведений у безпечний режим. 2 серпня фахівці місії спробують здійснити маневр, необхідний для передачі зібраних ним даних на Землю. Подальша доля телескопа залежатиме від успішності цієї процедури. Якщо Kepler збереже керованість, він продовжить спостереження. В іншому разі телескоп буде відключено.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Науковці знайшли нейтронні зорі на орбітах подібних до Сонця світил
Орбіта гарячого Юпітера виявилась найвитягнутішою з усіх екзопланет
Рамзес зустрінеться з Апофісом: ESA відправить місію до рекордного астероїда
NASA показала красу космічного корабля Cygnus перед його знищенням: фото
Смерть місяцехода: NASA закрила проєкт VIPER
Вчені відкрили 10 дивовижних пульсарів
Колишні керівники NASA та ESA закликали залишити МКС у космосі для наступних поколінь
Ілон Маск переносить свою штаб-квартиру через «гендерний» закон
На HBO виходить фільм про «дикий дикий космос». І це — не фантастика
Прорив у фізиці: вчені навчили ядра атомів поглинати та випромінювати енергію