Телескоп Kepler переведений у безпечний режим

Космічні технології Новини астрономії, астрофізики та космології

Команда місії Kepler повідомила про рішення призупинити всі наукові операції телескопа та перевести його в безпечний режим. Воно було ухвалене за результатами аналізу телеметрії, що надійшла від апарата 2 липня. За словами інженерів, отримані дані свідчать про падіння тиску в його паливній системі. Це є ознакою того, що запаси гідразину на борту телескопа практично вичерпані.

12 травня Kepler розпочав свою 18-ту спостережну кампанію, що здійснюється в межах розширеної місії K2. Мисливець за екзопланетами мав вивчати ділянку неба в сузір’ї Рака протягом 82 днів. Однак через інформацію про падіння тиску в паливній системі, програма спостережень була урізана до 51 дня.

План 18-ї спостережної кампанії Kepler. Джерело: NASA/Ames Research Center/Ann Marie Cody

Проблема з визначенням кількості палива на борту Kepler пов’язана з тим, що прилади телескопа не реєструють точного значення залишків гідразину в баках. Тому фахівцям доводиться оцінювати його кількість, виходячи з початкового запасу й розрахункових витрат під час корекцій. Також вони уважно відстежують такі показники, як тиск у баках і ефективність роботи двигунів.

Коли Kepler остаточно вичерпає всі запаси палива, фахівці місії вже не зможуть направити його антену на Землю. А це означає, що всі зібрані ним дані будуть безповоротно втрачені. Тому команда Kepler вибрала «синицю в руках», вирішивши пожертвувати програмою спостережень, які залишилася, щоб уникнути ризику того, що телескопу не вистачить палива для передачі інформації.

Телескоп Kepler у уявленні художника. Джерело: NASA

Найближчими тижнями телескоп перебуватиме в безпечному режимі, не проводячи жодних корекцій курсу. 2 серпня фахівці «розбудять» Kepler і спробують здійснити маневр, необхідний для передачі даних 18-ї кампанії. Подальша доля телескопа залежатиме від його успішності. Якщо Kepler передасть усю зібрану інформацію та збереже керованість, команда місії має намір розпочати 19-ту спостережну кампанію.

За матеріалами https://www.nasa.gov