Опубліковано перший знімок телескопа TESS

Новини астрономії, астрофізики та космології

17 травня космічний телескоп TESS здійснив обліт Місяця. Апарат пройшов на відстані 8 тис. км від його поверхні. Маневр дасть змогу TESS перейти на 13,7-денну робочу орбіту з перигеєм 108 тис. км і апогеєм 376 тис. км.
На ній телескоп перебуватиме в стабільному орбітальному резонансі 2:1 щодо Місяця. 30 травня телескоп виконає останню заплановану корекцію курсу, після чого розпочне виконання своєї наукової програми.

Також, у межах перевірки обладнання, одна з камер TESS зробила перший тестовий знімок зоряного неба. На ньому зображена ділянка неба в сузір’ї Центавр. Загалом на фото потрапили понад 200 тис. зір. У правій верхній частині знімка видно край туманності Вугільний Мішок, а зліва знизу зображена зоря Хадар (Бета Центавра), що посідає одинадцяте місце в списку найяскравіших світил на нічному небі.

Перший знімок телескопа TESS. Джерело: NASA/MIT/TESS

TESS призначений для пошуку тіл, що обертаються навколо найближчих до нас зір. Подібно до телескопа Kepler, він шукатиме їх за допомогою транзитного методу — за періодичними змінами яскравості світил, спричиненими проходженнями екзопланет їхнім диском.

Заплановані сектори спостережень телескопа TESS. Джерело: NASA

TESS оснащений чотирма телескопами з ПЗЗ-камерами, що працюють у спектральному діапазоні від 600 до 1000 нм. Кожен із них має поле зору 24°×24°. Вони орієнтовані таким чином, що разом утворюють єдине поле зору у вигляді витягнутої смуги. Раз на 27 днів телескоп змінюватиме зону спостереження. Очікується, що за два роки основної місії телескоп створить мапу, що покриває 85% усієї небесної сфери. TESS розпочне регулярні спостереження вже в червні.

За матеріалами https://www.nasa.gov