«Ми збираємось покинути планету»: астронавти готуються до польоту на Starliner

NASA завершила перевірку готовності Boeing Starliner — нового космічного корабля, призначеного для доправлення астронавтів із Землі на Міжнародну космічну станцію (МКС) і назад. До першого випробувального польоту Starliner з екіпажем залишилося менш ніж два тижні, й NASA дала добро на його запуск. У разі успіху Starliner приєднається до SpaceX Crew Dragon і стане першим американським космічним кораблем, який перевозитиме астронавтів із часів Space Shuttle.

Астронавти NASA
Астронавти NASA Бутч Вілмор і Суні Вільямс готуються до своєї місії в симуляторі космічного корабля Starliner у космічному центрі Джонсона в Х’юстоні. Фото: NASA

Астронавти Бутч Вілмор і Суні Вільямс прибули до Космічного центру NASA ім. Кеннеді у Флориді сьогодні, у четвер, 25 квітня, щоб підготуватися до першого запуску Starliner приблизно за півтора тижня. Прибувши на літаку Northrop T-38 Talon, Вілмор і Вільямс сказали, що вони дуже раді перебувати у Флориді та з нетерпінням чекають на дату запуску.

«Ми збираємося покинути цю планету, і це до біса круто», — сказала Суні Вільямс.

Астронавти NASA Бутч Вілмор і Суні Вільямс
Астронавти NASA Бутч Вілмор і Суні Вільямс прибувають до космічного центру Кеннеді у Флориді 25 квітня на літаку Т-38. Фото: Space.com

У Starliner був неспокійний розвиток, з численними затримками та невдалим першим випробувальним польотом без екіпажу в 2019 році. Космічний корабель мав дістатися Міжнародної космічної станції, але не зміг цього зробити, а подальші випробування показали, що у Starliner є низка проблем.

Однак NASA заявила, що після огляду готовності до льотних випробувань впевнена, що Starliner безпечний і готовий до польоту.

«Перший політ нового космічного корабля з екіпажем є абсолютно важливою віхою. На кону життя членів нашого екіпажу Суні Вільямс та Бутча Вілмора. Ми не ставимося до цього легковажно. Я можу сказати з абсолютною впевненістю, що команди виконали свою роботу з належною ретельністю», — сказав Джим Фрі, помічник адміністратора NASA, під час пресконференції.

Офіційний портрет екіпажу для льотних випробувань екіпажу NASA
Офіційний портрет для льотних випробувань екіпажу NASA. Суні Вільямс, яка буде пілотесою, і Баррі «Бутч» Вілмор командир космічного корабля Starliner. Зображення: NASA

Після завершення перевірки наступним важливим кроком перед запуском буде генеральна репетиція місії. 27 квітня астронавти та наземний екіпаж відпрацьовуватимуть операції, включаючи вдягання скафандрів та переміщення до космічного корабля, в той час як команди відпрацьовуватимуть сценарії зворотного відліку, готуватимуть екіпажний модуль Starliner та зачинятимуть шлюзовий люк.

Якщо все піде за планом, то справжній запуск відбудеться 6 травня, коли космічний корабель доставить Вільямс та Вілмора на Міжнародну космічну станцію з 10-денною місією.

Раніше ми повідомляли про те, що на Boeing Starliner відбулося рокірування екіпажу.

За матеріалами digitaltrends.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine