В очікуванні запуску: Starliner встановили на ракету Atlas V

Співробітники Космічного центру ім. Кеннеді встановили корабель CST-100 Starliner на ракету Atlas V. Наступного місяця вона відправить його в перший пілотований політ до МКС.

Встановлення корабля Starliner на ракету Atlas V. Джерело: Boeing

CST-100 Starliner був розроблений Boeing за контрактом NASA, виданим у межах програми CCP. Її метою є створення приватних пілотованих космічних кораблів, призначених для доставлення астронавтів на МКС. Другий контракт за цією програмою дістався SpaceX, яка побудувала корабель Crew Dragon.

Перше випробування Starliner відбулося в грудні 2019 року. Воно було частково успішним. Через некоректну роботу двигунів корабель не зміг зістикуватися з МКС і достроково повернувся на Землю.

Другий тест відбувся в травні 2022 року. Цього разу кораблю вдалося зістикуватися з МКС, хоча й не без деяких проблем. Проте за його результатами NASA схвалила проведення першого польоту Starliner з екіпажем. Однак його довелося чекати ще два роки. Подальші перенесення дати запуску були спричинені проблемами з парашутною системою корабля, а також стрічкою, яку використовували для обмотки дротів і яка виявилася легко займистою.

Після того як інженери усунули всі недоліки та провели тести оновленої парашутної системи, Starliner нарешті отримав зелене світло на перший пілотований політ. Він запланований на 6 травня. На борту корабля перебуватимуть астронавти NASA, Бутч Вілмор і Суні Вільямс.

Основним завданням польоту є перевірка того, як будуть поводитися системи корабля з людьми на борту. План польоту передбачає, що Starliner зістикується з МКС, проведе вісім днів у її складі, після чого повернеться на Землю. Успішне завершення польоту дасть змогу NASA сертифікувати Starliner для регулярних місій з ротації екіпажу МКС. Перший такий політ запланований на початок 2025 року.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine