Boeing розпочав заправлення Starliner для наступного польоту

Після численних затримок NASA і Boeing нарешті запевнили, що у травні 2024 року відбудеться перший політ космічного корабля CST-100 Starliner з екіпажем. Це важливий крок на шляху до довгоочікуваного польотного випробування екіпажу (CFT). Тому компанія Boeing наразі активно готується до польоту і вже розпочала заправлення космічного корабля паливом. Це займе близько двох тижнів.

Boeing Starliner
Інженери заправляють космічний корабель Boeing Starliner. Фото: Boeing Space

Starliner нещодавно був перевезений до спеціальної небезпечної зони на об’єкті C3PF компанії Boeing поблизу стартового майданчика в Космічному центрі імені Кеннеді у Флориді. Небезпечну операцію із завантаження паливом виконує команда спеціально підготовлених техніків, включаючи інженерів, які спеціалізуються на легкозаймистих рідинах та електриці.

Boeing зазначає, що після заправлення паливом будуть проведені остаточні завершальні роботи з розгортання космічного корабля із заводу до «Центру вертикальної інтеграції» United Launch Alliance на космодромі на мисі Канаверал. Весь процес включає зняття панелей доступу до палива, встановлення захисних кожухів на вихідні отвори сопел космічного корабля, роботи з термозахистом, перевірку остаточної ваги та центру тяжіння космічного корабля, а також його завантаження на ракету-носій.

Космічний корабель CST-100 Starliner
Космічний корабель CST-100 Starliner

Перший політ Starliner у грудні 2019 року не зміг досягти МКС. Подальше розслідування виявило безліч проблем із космічним кораблем та його системами. Під час другого випробувального польоту 2022 року вдалося пристикуватися до МКС, але після місії довелося усувати ще більше виявлених недоліків, адже виникли несправності з двигунами.

Тепер, схоже, Boeing нарешті впорався з усіма проблемами та готовий посадити екіпаж у капсулу і відправити її до орбітального аванпосту, а потім повернути астронавтів назад. Перший екіпаж на борту Starliner складуть астронавти NASA Бутч Вілмор і Суні Вільямс.

Успішне пілотоване випробування Starliner дозволить NASA мати ще один тип космічних кораблів для доступу на низьку навколоземну орбіту поряд із космічним кораблем Crew Dragon компанії SpaceX, який перевозить астронавтів на МКС і зворотно з 2020 року.

Раніше ми повідомляли про те, як «проклятий» космічний корабель знову залишився на Землі.

За матеріалами space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine