Телескоп James Webb завершив налаштування оптики, а російські кораблі не зможуть полетіти до китайської орбітальної станції: дайджест новин

Підбірка космічних новин на сніданок: зареєстрований рекордний марсотрус, видобуток корисних копалин на Місяці допоможе врятувати життя на Землі, а Канада заборонила випробування протисупутникових систем.

JWST завершує введення в експлуатацію

Космічний телескоп James Webb працює краще, ніж очікувалося. Вчені та керівники місії заявили, що вони завершили налаштування оптики телескопа з усіма його інструментами й тепер переходять до налаштування інструментів для наукових операцій, що є останнім кроком у процесі введення в експлуатацію, який розпочався невдовзі після запуску телескопа.

Розвідка США співпрацює з Великобританією у космічній місії для польоту на ракеті Virgin Orbit

Перша комерційна ракета стартує з території Великобританії, з космодрому Корнуолл. Національне розвідувальне управління США та міністерство оборони Великобританії запустять цього літа спільну місію на ракеті LauncherOne компанії Virgin Orbit, повідомив міністр оборонних закупівель країни Джеремі Квін.

Російські кораблі не зможуть відвідати китайську орбітальну станцію

Представник китайської аерокосмічної науково-промислової корпорації (CASIC) Ян Югуан заявив, що російські космічні кораблі не мають можливості відвідати нову китайську орбітальну станцію. Її орбіта має нахил 42° (тобто вона нахилена до площини земного екватора на 42°). Це означає, що її можуть досягти пілотовані космічні кораблі, які запускаються з космодромів, розташованих на аналогічній або меншій широті. Однак космодром Байконур розташований на 45° пн. ш., космодром Східний — на 51° пн. ш. А це означає, що важкі космічні апарати (кораблі «Союз» і «Прогрес»), що запускаються з їхньої території, просто фізично не зможуть досягти китайської станції. Для цього їм доведеться зменшити свій орбітальний нахил, що своєю чергою вимагає дуже великих витрат енергії, які значно перевершують можливості російських ракет і рушійних установок російських кораблів. 

Новини ринку

До китайської космічної станції пришвартувався вантажний корабель «Тяньчжоу-4»

Вантажний космічний корабель «Тяньчжоу-4» завершив автоматичне стикування на орбіті з модулем космічної станції «Тяньхе» пізно ввечері у понеділок після запуску з Веньчана.

Astra запустить ракету з території британського космопорту

Компанія Astra Space заявила про намір розпочати запуск своїх ракет з території космопорту Саксаворд, розташованого на острові Анст у північній частині Шетландського архіпелагу. Перша місія запланована на 2023 рік.

Globalstar узгоджує умови з глобальним замовником для наземного зв’язку

Компанія Globalstar підписала угоду з великим глобальним замовником, щоб розпочати розгортання частини свого спектра для наземного використання у Сполучених Штатах та за їхніми межами, повідомив супутниковий оператор.

Таємний клієнт хоче використовувати частоти, що належать Globalstar, у частині S-діапазону, що отримала назву Band 53, йдеться у звіті оператора про прибутки та збитки. Хоча подробиці не розголошуються, Globalstar уже багато років працює з Nokia над розробкою наземних рішень для Band 53, включаючи приватні бездротові мережі та системи під’єднання пристроїв Інтернету речей (IoT).

Phantom Space розміщує замовлення на понад 200 ракетних двигунів Ursa Major

Компанія Phantom Space Corporation, що займається космічними програмами, оголосила про угоду щодо купівлі понад 200 ракетних двигунів у Ursa Major, єдиного в Америці незалежного виробника ракетних двигунів. Замовлення включає двигуни Ursa Major Hadley з тягою 2,3 тонни та нові Ripley з тягою 23 тонни. Ракета Phantom Daytona, що використовує двигуни Hadley від Ursa Major, має вийти на орбіту в 2023 році, лише через три роки після створення Phantom Space.

Цікаве

Дослідницький центр Biosphere 2 в Ораклі, штат Аризона. Джерело: Frogman1484/Getty Images

Канада приєдналася до США у забороні на випробування протисупутникових систем

У своєму твіті Постійне представництво Канади при Організації Об’єднаних Націй у Женеві заявило, що Канада дотримуватиметься необов’язкової заборони на випробування протисупутникової системи, оголошеної віцепрезиденткою Камалою Харріс 18 квітня. Вона сказала Харріс, що такі випробування створюють небезпечну кількість сміття на орбіті, й закликала інші країни приєднатися до Сполучених Штатів у забороні.

InSight зареєстрував найпотужніший в історії марсотрус

На поверхні Червоної планети апарат InSight зареєстрував найпотужніший за час своєї місії марсотрус. Його магнітуда становила 5 балів. Станом на сьогодні було зареєстровано 1313 підземних коливань. Їхня кількість і сила здивували багатьох учених, які вважали, що марсотруси винятково рідкісна подія. Але дані InSight змусили планетологів переглянути уявлення про Марс. Виявилося, що планета набагато активніша, ніж вважалося раніше, і в її надрах все ще відбуваються різні процеси.

«Аналогові астронавти» збираються в куполі Biosphere 2 для обговорення космічних місій, що імітуються

У ці вихідні в пустелі Аризони «аналогові астронавти» зібралися на щорічну конференцію в гігантському футуристичному середовищі під назвою Biosphere 2. Захід під назвою «Конференція аналогових астронавтів» — це щорічна зустріч, де демонструються роботи «аналогових астронавтів» або дослідників, які змоделювали космічні місії, що імітують імовірні умови життя на Марсі чи Місяці.

Індія та Франція домовилися про співпрацю у сфері безпечного доступу до космічного простору

Індія та Франція домовилися про співпрацю для вирішення «сучасних проблем, що виникли в космосі», включаючи безпечний доступ до космічного простору. Ця домовленість була частиною ширшого набору угод у галузі економіки та безпеки, досягнутих між прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді та його французьким колегою Еммануелем Макроном під час їхнього саміту в Парижі.

Видобуток корисних копалин на Місяці допоможе врятувати життя на Землі (колонка)

Перенесення важкої промисловості із Землі може допомогти вилікувати деякі недуги нашої планети. Місяць — складна гірська порода, але все ж таки гірська порода, багата на силікати. Будь то недороге виведення автономних сонячних батарей із місячного колодязя з низькою гравітацією на навколоземну орбіту або напрямок сонячної енергії безпосередньо з ближнього боку Місяця до Землі, ми маємо засоби для отримання чистої енергії з супутника, не вдаючись до складних, великомасштабних видобутків ізотопів гелію для всіх термоядерних технологій, що ще розвиваються.

Великобританія звинуватила росію у зламі супутникового інтернету на початку війни

За даними розвідки Великобританії та США, за кібератакою, спрямованою на американську комерційну супутникову інтернет-компанію Viasat, стоїть росія. Це викликало перебої в роботі кількох тисяч українських споживачів, а також торкнулося вітряних електростанцій та інтернет-користувачів у Центральній Європі.

Читайте також: Україна може стати частиною Європейського космічного агентства, а рогозін погрожує Маску: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine

Космічний буксир: ESA профінансує місію з обслуговування геостаціонарних супутників
Європейський дослідник астероїдів зробив прощальні знімки Землі та Місяця
Дані телескопа James Webb суперечать моделям реіонізації
У пошуках життя в Сонячній системі: пряма трансляція запуску місії Europa Clipper
Назустріч Землі: Hubble зазнімкував спіральну галактику, що згасає та наближається до Чумацького Шляху
Звідки на Землю потрапили «будівельні блоки» життя
Лице з виразом болю: Perseverance знайшов дивовижну скелю
Приречений світ: хмара натрію видала вулканічний екзосупутник
Погляд з безмежності: як самотній астронавт Apollo 15 побачив Землю по-новому
Планета у подвійній системі допоможе розгадати загадку червоних карликів