Найдовша на Землі блискавка: супутникове фото

Супутник Національного управління океанічних та атмосферних досліджень зафіксував найдовшу на Землі блискавку. Вона спалахнула одразу над кількома південними штатами США і протягнулась на 768 км.

Найдовша на Землі блискавка
Найдовша на Землі блискавка. Джерело: NOAA

Знімок рекордної блискавки

Національне управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA) нещодавно повідомило про найбільшу із зафіксованих на Землі блискавок. Її знімок був зроблений одним із супутників цієї організації ще у квітні 2020 року. Довжина електричного спалаху складала 768 км.

Такій неквапливості NOAA не варто дивуватися. Їхні супутники час від часу відстежують усю поверхню Землі та збирають неймовірну кількість інформації. І часто цікаві факти випливають тільки після багатьох місяців аналізу отриманих управлінням знімків. Рекордна блискавка спалахнула у небі одразу трьох американських штатів: Техасу, Луїзіани та Міссісіпі. У цих місцевостях великі грози — часте явище, тому не дивно, що її не одразу помітили.

Попередній рекорд зафіксували 2018 року над Бразилією. Тоді довжина спалаху склала 709 км. За словами Рендела Червені, науковця з Університету Аризони, такі великі атмосферні розряди — величезна рідкість, бо зазвичай блискавка не буває довше 10 км. Однак, за його словами, цей феномен не пов’язаний зі зміною клімату і нікому не загрожує.

Де буває велетенська блискавка?

Крім максимальної довжини блискавки, 2020 року зафіксували її рекордну тривалість. Це теж був велетенський спалах, сфотографований супутником. Він простягнувся над Аргентиною та Уругваєм і тривав 17,1 секунди. Попередній рекорд тривалості атмосферного розряду становив 16,7 секунди.

На Землі є кілька місць, де регулярно відбуваються сильні грози. Південь США та атлантичне узбережжя Південної Америки — одні з них. Тут сухе і прохолодне континентальне повітря зустрічається із теплими й вологими масами з океану, і виникає значна різниця потенціалів. Не дивно, що саме тут супутники NOAA фіксують настільки масштабні атмосферні розряди.

За матеріалами www.local10.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine