10 липня SpaceX успішно вивела на навколоземну орбіту 46 нових супутників Starlink. Ракета Falcon 9 стартувала з космічного стартового комплексу 4 East (SLC-4E) на базі Ванденберг у Каліфорнії о 18:30 за тихоокеанським часом. Як завжди, SpaceX вела пряму трансляцію ранніх етапів місії. З поверхні за польотом було важко спостерігати, бо місцевість покрив густий туман. Але це надало шарму прямій трансляції, котра показала дивовижну картину, коли ракета здійнялася над густою ковдрою хмар.
Приблизно через 100 секунд після початку ракета вийшла на повну потужність. Через 150 секунд було отримане підтвердження про вимкнення головного двигуна та відокремлення розгінного блоку. Після відокремлення перший ступінь Falcon 9 повернувся на Землю, здійснивши ідеальну посадку на безпілотний корабель Of Course I Still Love You, який чекав у Тихому океані біля узбережжя Каліфорнії. На жаль, пряма трансляція зірвалася саме тоді, коли ракета приземлилася. Тим часом у космосі відбулося успішне розгортання супутників на низькій навколоземній орбіті.
Liftoff! pic.twitter.com/bojQcPXiZC
— SpaceX (@SpaceX) July 11, 2022
Цей конкретний перший ступінь ракети-носія Falcon 9 провів свій п’ятий успішний старт. Раніше він брав участь у місіях Sentinel-6, Michael Freilich, DART, а також у трьох запусках Starlink. Загалом з червня 2010 року всі ракети Falcon 9 запускались 166 разів, 164 з яких визнали успішними. Крім доставлення супутників Starlink на орбіту, ракети також відправляють апарати в космос для приватних компаній та організацій, і навіть доправляють астронавтів і вантажі на Міжнародну космічну станцію.
Starlink та Україна
Starlink — це назва мережі SpaceX, що складається приблизно з 2 тисяч низькоорбітальних супутників, призначених для передачі інтернету по всьому світу. Starlink дає змогу українським військовим та пересічним громадянам залишатись у мережі в постраждалих від російського вторгнення регіонах. Термінали дозволять чиновникам України та постачальникам послуг громадянам продовжувати підтримувати контакт із зовнішнім світом на високій швидкості. Причому з’єднання залишається стійким та надійним навіть у випадку, якщо ворог пошкодить інфраструктуру оптоволоконного або стільникового зв’язку України.
Генеральний директор SpaceX Ілон Маск надав 15 тисяч терміналів Starlink українцям безкоштовно. У безпечних регіонах Starlink потенційно може принести Ілону Маску до 50 млрд доларів щорічного доходу, якщо компанії вдасться завоювати хоча б кілька відсотків світового ринку телекомунікацій.
Нагадаємо, що раніше астрофізик оцінив частку несправних супутників Starlink.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine