SpaceX поділились захоплюючим фото 33 двигунів Raptor

SpaceX поділилася неймовірною фотографією із особливого ракурсу, на якій показані усі 33 потужні двигуни Raptor, встановлені на суперважкій ракеті наступного покоління Super Heavy. Наразі компанія виконує останні роботи для першого орбітального польоту цієї надмасивної ракети-носія.

33 двигуна Raptor ракети Super Heavy
33 двигуна Raptor ракети Super Heavy. Фото: SpaceX

Надважка ракета стане найпотужнішою серед усі, які коли-небудь запускались у космос. За розрахунками її потужності вистачить для відправки людей не тільки до Місяця, а навіть до Марсу.

Друге зображення показує шість двигунів Raptor на космічному кораблі Starship – він встановлений на верхівці Super Heavy. Коли Starship відокремиться від Super Heavy, космічний корабель буде здатний здійснювати самостійний політ і навіть може приземлитися вертикально на поверхню планети, чи то на Землі, чи на іншому небесному тілі, наприклад Місяці.

Перший політ Super Heavy та Starship

Керівник SpaceX Ілон Маск зробив заяву пару тижнів тому, що ракета-носій Super Heavy і космічний корабель Starship будуть готові до свого першого орбітального випробувального польоту пізніше цього місяця. Super Heavy заввишки 120 метрів має тягу у 7700 тон, що більш ніж удвічі перевищує тягу ракети Saturn V, яка доставляла астронавтів до Місяця, і значно більше, ніж тяга 4400 тон, яку пропонує наступне покоління SLS NASA – ракета, яка також може здійснити свій перший орбітальний політ у липні.

Двигуни Raptor на космічному кораблі Starship
Двигуни Raptor на космічному кораблі Starship. Фото: SpaceX

SpaceX нещодавно подолав серйозну перешкоду, коли Федеральне управління цивільної авіації (FAA) на знайшло серйозних проблем, які б заважали компанії використовувати стартовий майданчик Starbase у Бока-Чіка, штат Техас, для орбітальних запусків. Успішна орбітальна місія Starship стане серйозним поштовхом для SpaceX і NASA, які хочуть побудувати місячні бази для довготермінових місій астронавтів у рамках програми Artemis, яка також передбачає місії екіпажу на Марс .

Нагдаємо, що раніше двигуни SpaceX Raptor порівняли з армією роботів-убивць.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine