Запуск Artemis I відбудеться не раніше травня

Запуск місії Artemis I відбудеться не раніше травня. Про це заявив помічник заступника адміністратора NASA з розробки дослідницьких систем Том Вітмаєр.

Ракета SLS в уяві художника. Джерело: NASA

16 березня інженери NASA планують розпочати «генеральну репетицію» пуску надважкого носія SLS, який буде задіяний у місії Artemis I. За допомогою мобільного транспортера ракету вивезуть ​​на пусковий майданчик LС-39B. Потім її повністю заправлять, а інженери відпрацюють процедуру передстартового відліку. Після цього SLS буде повернена в Будівлю вертикального збирання.

За словами Вітмаєра, після завершення описаних операцій інженерам NASA потрібно не менше місяця для фінальних тестів і підготовки ракети до пуску. А це означає, що SLS гарантовано пропустить квітневе балістичне вікно. Наступні пускові вікна для польоту до Місяця будуть відкриті у проміжку з 7 по 21 травня, з 6 по 16 червня та з 29 липня по 12 липня.

Нагадаємо, що під час майбутнього пуску SLS відправить до Місяця безпілотний космічний корабель Orion. Він проведе 26 днів у космосі (включаючи шість діб на орбіті навколо Місяця), після чого повернеться на Землю. Крім нього, носій також виведе попутне навантаження у вигляді десяти апаратів, створених на базі платформи CubeSat. Частина їх займатиметься вивченням Землі та космічної погоди, частина вийде на навколомісячну орбіту, а зонд NEA Scout розгорне сонячне вітрило та вирушить досліджувати близькоземні астероїди.

Нагадаємо, що у межах місії Artemis I NASA також планує відправити до Місяця голосовий помічник Alexa.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine