Сонячний вітрильник NASA полетить на зустріч з астероїдом

NASA готує до запуску космічний зонд NEA Scout, оснащений сонячним вітрилом. Метою місії стане навколоземний астероїд 2020 GE. Запуск сонячного вітрильника відбудеться в межах проєкту Artemis І, під час якого в бік Місяця запустять корабель Orion та ще низку супутників.

Сонячне вітрило NEA Scout. Джерело: Wikipedia
Сонячне вітрило NEA Scout. Джерело: Wikipedia

NEA Scout фотографуватиме астероїд

Місія Near-Earth Asteroid Scout, або, як її скорочено називають, NEA Scout, призначена для вивчення навколоземних астероїдів. Це не ті об’єкти, що виринають нізвідки та загрожують зіткненням із Землею. Просто космічні тіла, орбіти яких дуже близькі до нашої планети.

Сам апарат має розмір коробки для взуття і його основним корисним навантаженням є камера із роздільною здатністю 10 сантиметрів на піксель. Завдяки цьому планують отримати дуже детальні знімки поверхні 2020 GE. Вчені хочуть зрозуміти, чи є він суцільним тілом, чи складається з окремих каменів, які скріплені, наприклад, кригою.

Особливістю місії стане те, що рухатиметься NEA Scout за допомогою сонячного вітрила, площа якого складає 86 м. Планується, що апарат буде виведений у космос за допомогою ракети-носія SLS. Станеться це під час першої безпілотної місії Artemis І. Основним вантажем у ній буде новий місячний корабель, а додатковим — ціле сузір’я космічних апаратів, серед яких і NEA Scout.

Планується, що зонд розгорне своє сонячне вітрило та почне повільно набирати швидкість. Прискорення його становитиме лічені долі міліметра в секунду. У вересні 2023 року об’єкт 2020 GE пролетить близько від Землі. Планується, що до того часу сонячне вітрило NEA Scout дозволить йому набрати достатню швидкість для тривалого зближення із цим астероїдом.

Сонячне вітрило місії NEA Scout

NEA Scout — далеко не перший апарат, який оснащений сонячним вітрилом. До нього вже були японський IKAROS та американські LightSail-1 і LightSail-2. Концепція сонячного вітрила, яка полягає у використанні імпульсу фотонів для забезпечення прискорення космічного апарата, себе повністю виправдала. Вітрило нового зонда базується на досвіді використання попередніх. Це така сама полімерна плівка з металевим напиленням. Вона натягується між чотирма штангами й утворює квадрат.

Спочатку для місії NEA Scout пропонували обрати інший навколоземний астероїд — 1991 VG. Але 2020 року відкрили 2020 GE, і згодом його визнали значно цікавішою знахідкою для дослідження. Зрештою, усі великі навколоземні астероїди непогано вивчені. А ось про 18-метровий 2020 GE ми досі практично нічого не знаємо.

За матеріалами https://phys.org/news/2022-01-nasa-solar-mission-tiny-asteroid.html

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine