Ілон Маск назвав терміни готовності Starship до першого орбітального польоту

До липня у розпорядженні SpaceX буде готовий до космічного польоту прототип корабля Starship. Про це йдеться в записі, опублікованому Ілоном Маском у його мікроблозі в Twitter.

Готовність Starship до польоту

13 червня Управлінням цивільної авіації США (FAA) були опубліковані довгоочікувані результати екологічної експертизи космодрому SpaceX у Бока-Чіка. Загалом, рішення виявилося сприятливим для компанії. SpaceX зможе здійснювати орбітальні запуски з території Бока-Чіка при виконанні списку з 75 рекомендацій, спрямованих на зниження впливу на навколишнє середовище.

Висотний тест прототипу Starship. Джерело: SpaceX

Вже наступного дня після публікації звіту Ілон Маск повідомив у соцмережах, що перша зв’язка із прототипу космічного корабля Starship та прискорювача Superheavy буде готова до орбітального польоту в липні. У серпні компанія отримає другий прототип, готовий до польоту. Після цього SpaceX буде щомісяця мати готовий до запуску Starship.

Разом з тим, не буде зайвим нагадати, що Ілон Маск відомий своїми, часто відверто оптимістичними оцінками терміну реалізації різних проєктів і готовності космічної техніки. І це вже далеко не вперше, коли він повідомляє про швидке орбітальне випробування Starship.

Навіть якщо до липня SpaceX дійсно отримає готовий прототип нового космічного корабля, це не означає, що його політ відбудеться найближчим часом. Адже для цього SpaceX знадобиться дозвіл на запуск від FAA, що теж може зайняти багато часу. І це вже не кажучи про безліч тестів та перевірок, які доведеться виконати інженерам компанії. В той самий час, завершення екологічної експертизи космодрому SpaceX все ж таки дає надію на те, що ми дійсно побачимо помітне прискорення підготовки до першого орбітального випробування Starship.

План першого орбітального польоту Starship

Згідно з представленим SpaceX планом польоту, зв’язка зі Starship та прискорювача Super Heavy буде запущена з території космодрому SpaceX, розташованого неподалік техаського села Бока-Чіка. Через 171 секунду після старту Super Heavy відстикується від корабля. Далі ступінь виконає частковий маневр повернення та здійснить посадку у Мексиканській затоці за 32 км від узбережжя.

Starship в уявленні художника. Джерело: SpaceX

Щодо Starship, то він розвине достатню швидкість, щоб вийти на низьку навколоземну орбіту. Корабель здійснить неповний виток навколо Землі. У районі Гавайських островів він активує двигуни та увійде в атмосферу. Якщо все пройде, як заплановано, прототип приводниться в океан приблизно в 100 км від північно-західного узбережжя острова Кауаї. Загальна тривалість польоту становитиме 90 хвилин.

Нагадаємо, що недавно Джо Байден побажав Ілону Маску успіху у справі польоту на Місяць. Для цієї місії SpaceX планує використовувати спеціальну модифікацію Starship.

За матеріалами https://www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine