Космодром SpaceX пройшов екологічну експертизу

Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) опублікувало результати екологічної експертизи космодрому SpaceX у Бока-Чіка. Згідно зі звітом, запуски космічного корабля Starship не вплинуть на екологічний стан регіону. Це рішення відкриває шлях до першого орбітального випробування надважкого корабля.

Starship
Космічний корабель Starship. Джерело: SpaceX

Спочатку експертиза мала завершитися ще 31 грудня 2021 року. Однак згодом FAA неодноразово продовжувало її термін, мотивуючи це великою кількістю коментарів від представників громадськості, необхідністю консультацій з місцевою владою, а також діями самої SpaceX, яка внесла кілька змін у дизайн Starship.

Через невизначеність з терміном завершення експертизи SpaceX навіть розпочала підготовку резервного плану, який передбачає запуски Starship з території стартового майданчика на мисі Канаверал. Але в результаті, FAA все ж таки опублікувало вердикт. Він виявився сприятливим для компанії. SpaceX зможе здійснювати орбітальні запуски з території Бока-Чіка при виконанні списку з 75 рекомендацій, спрямованих на зниження впливу на навколишнє середовище (серед них ліміти на закриття дороги, яка веде до космодрому, зміна освітлення на стартовому майданчику та схеми доставлення туди співробітників).

Варто зазначити, що проходження екологічної експертизи не означає, що SpaceX автоматично одержала дозвіл на запуск Starship. Для цього компанії знадобиться ліцензія, видачею якої займається все те ж саме FAA. Щоб її отримати, компанії доведеться виконати озвучений відомством список із 75 рекомендацією, на що потрібно кілька місяців. Проте завершення екологічної експертизи космодрому в Бока-Чіка це дуже важливий крок уперед. Він знімає важливу перешкоду на шляху до першого орбітального випробування Starship і дає надію, що ми побачимо його вже найближчим часом.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine