SpaceX представила план орбітального випробування Starship

SpaceX представила Федеральній комісії зв’язку США (FCC) план першого орбітального випробування прототипу нового космічного корабля Starship. На цей час дата тесту невідома, проте керівництво компанії неодноразово заявляло, що має намір провести його вже цього року.

Запуск Starship (концепт). Джерело: SpaceX

Виходячи з документа, зв’язка зі Starship та першого ступеня Super Heavy буде запущена з території полігону SpaceX неподалік техаського села Бока-Чика. Через 171 секунду після старту Super Heavy відстикується від корабля. Далі ступінь виконає частковий маневр повернення і здійснить посадку в Мексиканській затоці за 32 км від узбережжя.

Щодо Starship, то він розвине достатню швидкість, щоб вийти на низьку навколоземну орбіту. Корабель здійснить неповний виток навколо Землі. У районі Гавайських островів він активує двигуни та увійде в атмосферу. Якщо все пройде, як заплановано, прототип приводниться в океан приблизно в 100 км від північно-західного узбережжя острова Кауаї. Загальна тривалість польоту становитиме 90 хвилин.

Згідно з документом, головною метою польоту буде збір якнайбільшої кількості даних, які складно розрахувати або змоделювати на комп’ютері. Судячи з представленого плану, SpaceX не має наміру використовувати баржі для посадки Starship і Super Heavy. Вони будуть сідати прямо в океан на двигунах. Свого часу SpaceX аналогічно приводнила кілька щаблів Falcon 9, відпрацьовуючи технологію їх повернення.

За матеріалами: https://spaceflightnow.com