SpaceX збирається випередити NASA та висадитися на Марсі до кінця десятиліття

NASA має намір висадити перших астронавтів на Марс приблизно до 2040 року. Нещодавно президентка та головна операційна директорка SpaceX Гвінн Шотвелл заявила CNBC, що вони випередять NASA у марсіанських перегонах як мінімум на десятиліття. Якщо раніше на подібні заяви всі дивилися б з усмішкою, то зараз до таких слів ставляться з усією серйозністю. SpaceX під керівництвом свого генерального директора Ілона Маска досягла того, що колись вважалося науковою фантастикою, включаючи багаторазове використання ракет Falcon 9.

Довгострокова мета Ілона Маска – заснувати людське поселення на Марсі
Довгострокова мета Ілона Маска — заснувати людське поселення на Марсі. Зображення: SpaceX

Довгострокова мета Маска — заснувати людське поселення на Марсі. Starship, масивна багаторазова ракета, яку SpaceX розробляє на своєму об’єкті в Бока-Чика (штат Техас), покликана стати інструментом для досягнення цієї мети, оскільки її потужності та місткості буде достатньо для доставлення перших поселенців разом із запасами до Червоної планети.

Як досягти амбітних цілей

Що має статися, перш ніж пророцтво Шотвелл стане реальністю? По-перше, Федеральне авіаційне управління (FAA) має схвалити політ Starship — процес, який неодноразово відкладався, але тепер запланований на кінець травня 2022 року.

Коли запуски ракети Superheavy зі Starship відбудуться, багато що має трапитись у короткий термін, щоб обіцянка Шотвелл про людей на Марсі до кінця цього десятиліття збулася. Насамперед ракета повинна успішно виконувати орбітальні місії. Як носій, так і Starship мають повертатися і приземлятися без проблем. Згідно з Bloomberg, ці польоти розпочнуться вже влітку 2022 року.

Потім SpaceX має ще довести, що здатна здійснювати дозаправлення на орбіті. Ця операція матиме вирішальне значення для космічного корабля Human Landing System, який доставлятиме астронавтів і вантажі на Місяць і назад у межах проєкту NASA Artemis. Наразі SpaceX планує провести безпілотну місію на поверхню Місяця 2024-го, а потім висадити перших людей на Місяць наступного року.

Найближче вікно запуску

Якщо все вищезгадане відбудеться успішно, компанія SpaceX може бути готова відправити зореліт на Марс. Останнє вікно запуску на Червону планету цього десятиліття буде відкритися наприкінці 2028-го і початку 2029 року. Щоб обіцянка Шотвелл була виконана, перша людська експедиція на Марс має вирушити із Землі у цей час.

Подорож пов’язана з великими небезпеками. Радіація та мікрогравітація загрожуватимуть астронавтам під час польоту на Марс. Очікується, що після приземлення на Червоній планеті першопрохідці зіткнуться з багатьма суворими умовами, що межують зі смертельною небезпекою. Ілон Маск уже попередив, що частина екіпажу може не вижити за першої спроби підкорити Червону планету. Катастрофа дуже погано позначилася б на SpaceX і Маску. Але успіх однозначно увійде до історії, якщо не сказати більше.

Нагадаємо, що раніше Ілон Маск написав твіт, що Starlink чинить опір російській агресії.

За матеріалами The Hill

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine