SpaceX здійснила два запуски з інтервалом 15 годин

18 грудня компанія SpaceX здійснила запуск із космодрому, розташованого на базі ВПС США Ванденберг. Ракета Falcon 9 успішно вивела на орбіту нову партію апаратів системи глобального супутникового інтернету Starlink.

Пуск ракети Falcon 9. Джерело: John Kraus

Загалом через 15 годин після цієї події SpaceX здійснила новий запуск — цього разу зі східного узбережжя США. Запущена з космодрому на мисі Канаверал ракета Falcon 9 відправила на геоперехідну орбіту супутник зв’язку Türksat 5B.

Завдяки успіху цих місій SpaceX встановила нове досягнення: раніше компанія жодного разу не робила двох запусків Falcon 9 з таким коротким інтервалом. Попередній рекорд становив 44 години. Крім того, їй вдалося повернути обидва перші ступені ракети. Для агрегату з бортовим номером B1051 ця місія стала вже одинадцятою, що є новим рекордом для SpaceX. Варто зазначити, що цей ступінь вперше вирушив у космос у березні 2019 року. Він використовувався для орбітального безпілотного випробування корабля Crew Dragon.

Пуск ракети Falcon 9 з мису Канаверал. Джерело: John Kraus

Запуски стали 29-м і 30-м для SpaceX цього року. Пусковий маніфест SpaceX включає ще одну місію, яка має бути здійснена до кінця 2021 року. У її межах Falcon 9 відправить до МКС корабель постачання Dragon. Наразі цей запуск запланований на 21 грудня, але з високою ймовірністю він буде відкладений через несприятливі погодні умови.

Нагадаємо, що недавно голова SpaceX Ілон Маск був визнаний «Людиною року» за версією журналу Time.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine