Ілон Маск став «Людиною року» за версією Time

Ілон Маск був названий «Людиною року» за версією журналу Time. Про це оголосили 14 грудня під час трансляції на Youtube-акаунті видання.

Обкладинка журналу Time, присвячена наданню Ілону Маску звання «Людина року». Джерело: Time

«Це людина, яка прагне врятувати нашу планету та допомогти заселити нову: блазень, геній, провокатор, візіонер, промисловець, шоумен, хам, божевільний гібрид Едісона, Барнума, Ендрю Карнегі та доктора Манхеттена з «Хранителів», задумлива блакитношкіра людина-бог, що винаходить електромобілі та збирається на Марс. Його стартап SpaceX випередив Boeing, щоб заволодіти космічним майбутнім Америки. Автомобільна компанія Tesla контролює дві третини багатомільярдного ринку електромобілів та оцінюється в 1 трлн доларів. Це зробило Маска володарем статків у 250 млрд доларів і найбагатшим приватним підприємцем в історії, принаймні, на папері. Він займається питаннями робототехніки та сонячної енергії, криптовалютою та кліматом, мозковими імплантами, загрозою штучного інтелекту та підземними тунелями для переміщення людей і вантажів на супершвидкостях. Він домінує на Волл-стріт.

<…> Лише кілька років тому Маска висміювали як божевільного афериста на межі банкрутства. Тепер цей сором’язливий південноафриканець із синдромом Аспергера, який уникнув жорстокого дитинства та подолав особисту трагедію, підпорядковує уряди та промисловість своїм амбіціям», — пояснила свій вибір редакція Time.

Журнал Time називає «Людину року» з 1927-го. У редакції видання постійно наголошують, що це звання не є честю, знаком схвалення чи визнанням популярності. Його отримує той, хто впродовж року найбільше вплинув на світ.

Time також проводить online-голосування серед читачів на предмет того, хто, на їхню думку, є людиною (групою), яка найбільше вплинула на суспільство за минулий рік. В опитуванні 2021-го взяли участь дев’ять мільйонів людей. Переможцем став президент Бразилії Жаїр Болсонару, який набрав 24% голосів.

Нагадаємо, що ви можете прочитати на нашому сайті мініогляд на книгу Liftoff, що недавно вийшла, присвячену першим і найбільш драматичним рокам становлення компанії SpaceX, коли вона балансувала на межі банкрутства.

За матеріалами https://time.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine