Ракета Minotaur II+ вибухнула через кілька секунд після пуску

База Космічних сил США (US Space Force) «Ванденберг» повідомила, що перший випробувальний пуск ракети Minotaur II+ провалився. Ракета вибухнула приблизно через 11 секунд після старту з тестового майданчика Test Pad-01 бази «Ванденберг» (VSFB), Каліфорнія, 7 липня о 23:01 за місцевим часом.

Ракету Minotaur II+ було запущено з тестового майданчика
Ракета Minotaur II+ була запущена з тестового майданчика на базі Космічних сил США «Ванденберг», Каліфорнія. Авторство: US Space Force

У результаті вибуху ніхто не постраждав, а уламки локалізувалися у безпосередній близькості від стартового майданчика. У VSFB заявили, що для з’ясування причини вибуху вже створена слідча комісія.

Тестовий пуск без озброєння став першим випробуванням під час розробки нової ракети-носія Mark21A для ВПС США (USAF). Випробування Minotaur II+ є одним із кроків до розробки міжконтинентальної балістичної ракети LGM-35A Sentinel, створеної компанією Northrop Grumman. Minotaur II+ стане ракетою-носієм Mark21A та замінить застарілі міжконтинентальні балістичні ракети серії Minuteman III, котрі стоять на озброєнні США понад 50 років.

За словами офіційних осіб Центру ядерної зброї ВПС США, цей тестовий пуск мав за мету продемонструвати відповідні технології корисного навантаження та попередні концепції конструкції системи озброєння в операційно-реалістичному середовищі.

Нагадаємо, що раніше у небі над Ісландією вибухнув астероїд.

За матеріалами Airforce Technology

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine