Northrop Grumman хоче побудувати місячний автомобіль

16 листопада компанія Northrop Grumman оголосила, що займається створенням місячного автомобіля, призначеного для потреб програми Artemis. Він буде «спадкоємцем» легендарного планетохода LRV, який використовували астронавти програми Apollo для переміщень місячною поверхнею.

Учасник експедиції Apollo 17 на місячному автомобілі. Джерело: NASA

Згідно з заявою, разом із Northrop Grumman у проєкті також беруть участь компанії AVL, Intuitive Machines, Lunar Outpost та Michelin. Northrop Grumman візьме на себе розробку самого автомобіля та його складання, AVL побудує рушійну установку, Intuitive Machines надасть апарат Nova-D, який використовуватиметься для доставлення автомобіля на Місяць, а Michelin вироблятиме колеса.

Більшість технічних подробиць проєкту поки що не розголошується, зокрема точна маса та габарити автомобіля. Але відомо, що апарат Nova-D буде розрахований на доправлення до 500 кг вантажу на Місяць. Також повідомляється, що автомобілем можна буде керувати як вручну, так і дистанційно, а термін його служби становитиме 10 років.

Концепт місячного автомобіля Northrop Grumman. Джерело: Northrop Grumman

Northrop Grumman не єдина компанія, що займається розробкою місячного автомобіля. Відомо, що над цим також працюють Lockheed Martin та General Motors, а можливо, й інші компанії.

Розробка подібних проєктів значно прискорилася після того, як NASA звернулася до «приватників» із проханням представити проєкти місячних автомобілів, які можна було б використати для потреб програми Artemis. І Northrop Grumman, і Lockheed Martin сподіваються, що аерокосмічна адміністрація обере для подальшої реалізації саме їхній концепт.

За матеріалами https://spacenews.com