Росія намагається повністю знищити експорт українського зерна

Розвідка США опублікувала супутникові знімки, на яких видно руйнування зернового термінала біля Миколаєва. Крім того, повідомляється про мінування акваторії біля Одеси, Очакова та гирла Дніпра.

Термінал «Ніка-Терра» до війни
Термінал «Ніка-Терра» до російської агресії

Руйнування терміналів на супутникових знімках

Офіційні особи США оприлюднили супутникові знімки, на який видно наслідки удару російських ракет по зерновому терміналу поблизу Миколаєва. Він є другим за розміром в Україні та однією з важливих ланок експорту українського зерна. Також повідомляється, що у середу внаслідок атаки було знищено ємності з соняшниковою олією, розташовані в цьому місті.

На світлинах видно, що бомбардування повністю знищило три зерносховища термінала «Ніка-Терра». Крім того, пошкоджена конвеєрна система завантаження зерна до них. Наскільки важкими будуть наслідки цього удару для України, невідомо.

Мінування портів та експорт українського зерна

Також розвідка США повідомляє, що чорноморський флот росії отримав наказ повністю блокувати транзит вантажів через Чорне море. З цією метою вони здійснили мінування акваторії поблизу портів Одеси та Очакова, а також гирла Дніпра.

Світлини, які демонструють, як росія намагається знищити експорт українського зерна. Джерело: US Military

При цьому самі росіяни усі звинувачення спростовують. За вже традиційною схемою, вони заявляють, що це сама Україна мінує свої порти. Хоча усі експерти вважають такі заяви безглуздими, адже 95 відсотків експорту зерна з України іде саме через ці порти.

Такі дії росії, по суті, є війною проти України у галузі світового трафіку продовольства. Раніше на супутникові знімки неодноразово потрапляли кораблі, на яких росія вивозила до інших країн вкрадене в Україні зерно.

Глобальна продуктова криза

Усе вищеописане є частиною глобальної продуктової кризи, яка триває у світі від початку широкомасштабного вторгнення. Росія та Україна є найголовнішими постачальниками зерна у світі. А Україна до того ж — головний світовий виробник соняшникової олії. Від нестачі українських продуктів страждають сотні мільйонів людей у найбідніших країнах.

Країни Європи досі обговорюють альтернативні сухопутні шляхи постачання українського зерна і не можуть домовитися щодо спроб прориву блокади. Наприклад, нещодавно Великобританія запропонувала Туреччині технічні консультації щодо супроводження до Одеси конвоїв із зерном. Але отримала відповідь з Анкари, що вони не змогли домовитися з росією про початок таких рейсів.

Усе це відбувається на тлі боротьби за острів Зміїний. Він розташований недалеко від основного морського шляху з Одеси до Стамбулу, що добре видно на супутникових даних. Тож не дивно, що росіяни намагаються облаштувати на ньому укріплений пункт. Та і крейсер «Москва» був уражений ракетами у тому ж районі.

За матеріалами www.theguardian.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine