Прискорювач Booster 9 Starship Super Heavy встановили на стартовий майданчик: фото

Компанія SpaceX щойно викотила надважку ракету-носій Booster 9 на стартовий майданчик на своїй базі Starbase у Південному Техасі. Чарівні дві світлини монтажу на майданчику були опубліковані 21 липня у Twitter. Таким чином SpaceX демонструє, що перебуває на етапі підготовки до другого запланованого випробувального польоту.

Booster 9
SpaceX встановлює прототип надважкої ракети-носія Booster 9 Starship Super Heavy на кріплення орбітального старту на своєму майданчику Starbase у Південному Техасі. Цю фотографію компанія опублікувала у Twitter 21 липня 2023 року. Фото: SpaceX

На одній з фотографій зображено, як гігантську ракету опускають на кріплення перед запуском на орбіту Землі. Видно більшість із 33 двигунів Raptor, які освітлені спрямованим вгору помаранчевим світлом, що створює враження, ніби вони палають.

На другому знімку Booster 9 розташований на вершині кріплення, а його двигуни Raptor приховані інфраструктурою запуску. На обох фото темне небо Південного Техасу виблискує сотнями зір.

Ракета-носій Booster 9
Ракета-носій Booster 9 встановлюється на стартову платформу на космодромі Starbase. Фото: SpaceX

Starship — це транспортна система SpaceX наступного покоління, яку компанія розробляє для доставлення вантажів та людей на Місяць, Марс і далі по всій Сонячній системі. Повністю зібраний Starship досі літав лише раз, під час випробувального польоту 20 квітня, який мав на меті відправити розгінний блок на більшу частину шляху навколо Землі. Але незабаром після злету сталося кілька аномалій, і SpaceX надіслала команду самознищення, яка набула чинності через чотири хвилини польоту, коли космічний корабель разом із прискорювачем перебував над Мексиканською затокою.

Booster 9 працюватиме в парі з прототипом розгінного блоку Ship 25 для майбутнього випробувального польоту, який матиме такі ж цілі, як і перший. За словами засновника і генерального директора SpaceX Ілона Маска, випробувальна місія може розпочатися вже цього літа, але це за умови, що жодні регуляторні питання не завадять запуску.

Раніше ми повідомляли про те, що Китай побудував копію ракети Starship із вертикальною посадкою.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine