SpaceX здійснила найпотужніше ракетне запалювання в історії людства: відео

SpaceX щойно здійснила дещо дуже неймовірне. Компанія запустила одночасно 31 з 33 ракетних двигунів Raptor свого гігантського прискорювача Super Heavy. Цим вдалося створити гігантську тягу — ймовірно, це найпотужніше ракетне запалювання в історії людства.

«Один двигун був вимкнений командою безпосередньо перед стартом, а ще один зупинився сам. Тож загалом запрацював лише 31 двигун. Але цього достатньо, щоб вийти на орбіту!» — написав у Twitter генеральний директор Ілон Маск.

Запуск двигунів Raptor — це грандіозний крок вперед, який готує основу для довгоочікуваного першого орбітального випробувального запуску космічного корабля Starship, який потенційно може зробити революцію в космічних подорожах до кінця десятиліття.

Super Heavy Booster 7
Транспортування ракети-прискорювача Super Heavy Booster 7 від SpaceX до стартового майданчика. Фото: SpaceX

Це було справжнє видовище. Пряма трансляція події показала гігантську вогняну кулю, що вилітає з-під прототипу ракетного прискорювача, покриваючи увесь стартовий майданчик димом і змушуючи незліченну кількість птахів швидко покинути територію. Варто також зазначити, що стартова стійка витримала вибуховий запуск та залишилась непошкодженою.

Згідно з попередніми математичними підрахунками Стівена Кларка з NASASpaceFlight, тестовий запуск створив понад 6,8 млн кг тяги. За словами Кларка, це означає, що Super Heavy щойно створив майже вдвічі більшу тягу в порівнянні з ракетою NASA Saturn V, яка відправляла місії Apollo, та Space Launch System, що успішно запустила місію Orion.

Повноцінний пуск ракети Super Heavy з космічним кораблем Starship запланований на березень. Але для пробного орбітального старту SpaceX все ще потрібна сертифікація від Федерального управління цивільної авіації, яку компанія поки що не отримала.

Раніше ми повідомляли про те, як Super Heavy «спалахнула» під час тестів.

За матеріалами Aviationweek.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine