Super Heavy «спалахнула» під час тестів

Під час випробувань прототипу першого ступеня Super Heavy сталася пожежа. Зараз фахівці SpaceX оцінюють завдані збитки.

Вогненна куля на стартовому майданчику

11 липня компанія SpaceX проводила чергову серію тестів прототипу Super Heavy — величезного ступеня, який буде використовуватись для пусків нового космічного корабля Starship. У якийсь момент із рухової установки агрегату вирвалася велика вогненна куля. Вона призвела до займання на стартовому майданчику, яке через деякий час було ліквідоване.

Незабаром Ілон Маск прокоментував інцидент. За його словами, він стався під час тесту, який не передбачав включення двигунів. Також власник SpaceX зазначив, що ця конкретна проблема характерна саме для цього тесту двигунів Raptor (у них є складна послідовність запуску). У майбутньому інженери не будуть проводити такий тест з усіма 33 силовими агрегатами Super Heavy одночасно.

Що стосується технічного стану Super Heavy, в той час, як вогненна куля за визначенням не може бути «хорошою», поки що неясно який саме збиток вона завдала. Маск зазначив, що попередній огляд не виявив явних пошкоджень ступеня та пообіцяв надати подробиці пізніше.

Найбільший ступінь в історії

Super Heavy є найбільшим ракетним ступенем в історії. Його довжина становить 70 метрів, діаметр — 9 метрів, маса (у заправленому стані) — 3400 тонн. Він обладнаний 33 двигунами Raptor, які працюють на рідкому метані та кисні. SpaceX планує повторно використовувати Super Heavy, застосувавши для її затримання гігантську вежу з механізованою рукою під назвою «Мехазілла».

33 двигателя Raptor ракеты Super Heavy
33 двигуни Raptor, ракети Super Heavy. Фото: SpaceX

Нагадаємо, що недавно Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) завершило екологічну експертизу космодрому SpaceX у Бока-Чіка. Воно зняло важливу перешкоду на шляху до першого польоту Starship та Super Heavy. Однак для проведення випробування SpaceX також необхідно отримати ліцензію на пуск, видачею якої також займається FAA.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine