Від провалу до другого шансу: SpaceX Starship готується до повторного запуску

Два місяці тому Starship компанії SpaceX вибухнув під час свого першого випробувального польоту в небі над південним Техасом. Не надто гучний успіх, хоча деякі експерти можуть стверджувати протилежне. Тепер, якщо вірити генеральному директору SpaceX Ілону Маску, ракета невдовзі зможе отримати свій другий шанс уже цього літа.

Starship
SpaceX Starship. Ілюстрація: SpaceX

Маск написав у Twitter, що наступне льотне випробування Starship відбудеться через шість — вісім тижнів, що у світлі численних невдач, яких зазнала SpaceX, звучить досить амбітно. Якщо припустити, що інженери SpaceX виконають обіцянку свого генерального директора, то наступний політ відбудеться десь між кінцем липня і серединою серпня, хоча в ентузіастів або критично налаштованих спостерігачів є чимало причин для скептицизму.

Хоча Starship у зв’язці з першим ступенем Super Heavy спокійно заслужив похвалу за те, що є найпотужнішим із будь-коли побудованих ракет, цю величезну потужність приборкати виявилося досить важко. Коли корабель не зміг відокремитися під час свого першого орбітального польоту у квітні, він почав небезпечно відхилятися від курсу, що призвело до його самоліквідації.

Сама ракета була не єдиною жертвою. Очевидно, через погане планування з боку SpaceX, всемогутні прискорювачі Starship знищили стартовий майданчик ракети, який доведеться не лише ретельно відбудовувати, але й обладнати додатковими системами, щоб пом’якшити божевільну силу тяги.

Перепони на шляху до польоту Starship

Навіть якщо інженери впораються з усіма цими технічними завданнями менш ніж за вісім тижнів, перед SpaceX стоїть ще одна значна перешкода: Федеральне управління цивільної авіації, яке призупинило запуск до завершення розслідування інциденту. Це не дивно, адже неймовірна сила двигунів на старті пошкодила майданчик та розкидала уламки на кілометри, а деякі з них навіть спричинили пожежу в сусідньому державному парку.

Щоб ще більше ускладнити ситуацію, екологічні групи подали до суду на Федеральне управління цивільної авіації через потенційний вплив запусків SpaceX на навколишнє середовище, і ці судові розгляди можуть затягнутися надовго.

NASA вже висловила своє занепокоєння, що подальші проблеми зі Starship можуть змусити агенцію відкласти місію висадки на Місяць під назвою Artemis III, яку планується здійснити за допомогою цієї ракети наприкінці 2025 року.

Раніше ми повідомляли про те, як Ілон Маск спрогнозував ймовірність катастрофи першого польоту Starship.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine