NASA очікує наступного польоту Starship через кілька місяців

Адміністратор NASA Білл Нельсон не вважає, що аварія Starship серйозно вплине на реалізацію програми Artemis. На його думку, SpaceX зможе провести наступне випробування корабля вже через кілька місяців.

Перше орбітальне випробування Starship. Джерело: SpaceX

20 квітня SpaceX провела довгоочікуване орбітальне випробування космічного корабля Starship. Воно отримало неоднозначні оцінки. З одного боку, Starship успішно пройшов ділянку найбільшого аеродинамічного опору, і продемонстрував можливість продовжувати політ навіть після втрати шести двигунів Raptor. З іншого боку, кораблю не вдалося досягти орбіти, а потужність його двигунів виявилася настільки великою, що вона зруйнувала стартовий стіл.

Зважаючи на ці обставини, на думку Білла Нельсона, вибух Starship не матиме серйозного впливу на виконання програми Artemis (нагадаємо, що місячна версія корабля буде використана для висадки учасників експедиції Artemis III). На зустрічі з представниками американського Конгресу, глава NASA пояснив це підходом SpaceX, яка прагне якнайшвидше проводити випробування нової техніки, щоб отримати потрібні дані та потім внести зміни в її конструкції. За словами глави NASA, зараз у компанії у виробництві перебуває відразу кілька прототипів Starship, тож вона не відчуває нестачі в техніці для тестів. Крім того, Білл Нельсон дав напрочуд оптимістичну оцінку дати наступного польоту Starship. На його думку, SpaceX знадобиться два місяці, щоб відновити стартовий стіл і підготувати наступний екземпляр корабля.

Водночас навіть якщо SpaceX дійсно зможе вкластися в такий термін, це зовсім не означає, що ми побачимо наступний політ Starship вже влітку. Для початку, компанії потрібно отримати дозвіл на його проведення від Управління цивільної авіації США. Наразі воно проводить розслідування обставин аварії Starship, що може зайняти багато місяців.

Білл Нельсон також прокоментував можливість скорочення бюджету NASA в разі ухвалення плану зі зменшення витрат федерального бюджету, який зараз розглядається. За його словами, це стане справжньою катастрофою. Також Нельсон зазначив, що навіть якщо фінансування NASA збережеться на рівні минулого року, це негативно позначиться на програмі Artemis, і призведе до чергового перенесення термінів майбутніх польотів на Місяць.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine