Ймовірність катастрофи Starship складає 50%: Ілон Маск спрогнозував перший політ ракети

Світ в очікуванні, коли SpaceX врешті відправить на орбіту свою мегаракету Starship. Її успішним стартом Ілон Маск започаткує нову еру в дослідженні людьми космосу, адже саме вона може наблизити нас до реалізації заповітної мрії про підкорення Марса та інших планет Сонячної системи. Наразі мегаракета майже готова до злету та стоїть зібрана на злітному майданчику в Бока-Чиці (штат Техас), який компанія називає Starbase.

Starship
SpaceX Starship. Ілюстрація: SpaceX

Але амбітний проєкт може обернутися катастрофою. Невеликий недолік у складному апаратному чи програмному забезпеченні ракети може легко запустити ланцюг неконтрольованих подій, які призведуть до непередбачених наслідків.

В інтерв’ю на конференції Morgan Stanley, яка відбулася 7 березня, Маск заявив, що ракета має 50% шансів не досягти орбіти. «Я не кажу, що Starship досягне орбіти, але я гарантую, що це буде бентежно. У будь-якому разі нудно не буде», — сказав Ілон Маск.

Саме тому SpaceX будує кілька ракет, щоб збільшити шанси на успіх приблизно до 80%, що одна з них досягне орбіти 2023 року. Історія випробувальних польотів Starship уже неодноразово показувала, що ракета може вибухнути, як це було з кількома прототипами SN8, SN9, SN10 та SN11. Успішним виявився лише п’ятий політ прототипу Starship, відтоді випробування не проводились.

В очікуванні успіху Starship

У разі успіху SpaceX здійснить революцію в космічній економіці. Starship і його суперважкий прискорювач Super Heavy (Booster 7) заввишки 70 м сконструйовані таким чином, щоб приземлитися на Землю і наступного дня знову полетіти у космос. Така конструкція в кілька разів здешевить запуски корисних вантажів на орбіту вагою до 250 тонн. Це підвищить ефективність і здешевить відправлення супутників, космічних кораблів, вантажів і людей на орбіту Землі та за її межі — на Місяць і Марс.

Обіцянка багаторазового використання Starship і неймовірна польотна потужність зробили проєкт привабливим для NASA, яка вже вибрала космічний корабель для висадки своїх астронавтів на Місяць уперше з 1972 року. Агенція прагне здійснити цю історичну висадку на Місяць у середині 2020-х років.

Раніше ми повідомляли про те, як Starship вперше повністю заправили паливом.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine