Starship вперше повністю заправили паливом

23 січня фахівці SpaceX вперше повністю заправили космічний корабель Starship та прискорювач Super Heavy. Це наблизило компанію ще на один крок до проведення повноцінного орбітального випробування системи.

Заправний тест Starship. Джерело: SpaceX

Заправний тест був проведений на території полігону Starbase, розташованого поблизу технічного села Бока-Чика. У ньому використовувався прискорювач з позначенням Booster 7 та прототип космічного корабля Ship 24. Їх зв’язка була встановлена на стартовий майданчик, після чого її заправили більш ніж 4500 тонн палива, складеного з метану, у якості горючого, та з кисню в якості окислювача.

Згідно із заявою SpaceX, тест завершився успіхом. Він допоможе перевірити повну послідовність операцій під час передстартового відліку, а також експлуатаційні якості Starship та стартового майданчика під час підготовки до реального польоту.

Перше орбітальне випробування Starship

Успішний заправний тест став важливим кроком на шляху до першого орбітального випробування Starship. Очікується, що наступним кроком стане статичне вогневе випробування, під час якого SpaceX проведе прожиг всіх 33 двигунів Raptor, встановлених на ступені Super Heavy.

Щодо можливої дати орбітального випробування Starship, то на цей час вона залишається невідомою. Раніше Ілон Маск заявляв про значну ймовірність того, що політ може відбутися наприкінці лютого. Однак оскільки компанія не встигла виконати всі необхідні для цього підготовчі операції, очевидно, що навіть за найсприятливішого сценарію політ тепер відбудеться не раніше за весну.

SpaceX також займається будівництвом нового стартового комплексу на мисі Канаверал. Надалі він стане основним майданчиком для запусків Starship.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine