Ілон Маск повідомив про вікно старту Starship у космос

З моменту першої демонстрації найамбітнішого космічного корабля SpaceX Starship минуло півтора року. Але відтоді його старт на суперважкій ракеті-носії Super Heavy із 33 двигунами постійно відкладався з різних технічних причин. Цими вихідними глава космічної компанії Ілон Маск поділився інформацією щодо планів пуску ракети у космос.

Starship
SpaceX Starship. Ілюстрація: SpaceX

Згідно з повідомленням Маска у Twitter, пуск Starship відбудеться вже наступного місяця. Або, якщо у лютому старт не відбудеться, є великі шанси на старт у березні. «У нас є реальний шанс на кінець лютого. Спроба запуску в березні дуже ймовірна», — написав він.

Невдалі спроби

SpaceX запустила серію висотних польотів Starship у 2020 та 2021 роках, у результаті яких випробувальна версія космічного корабля піднялася у стратосферу та повернулася для відпрацьовування серії спроб приземлень. Успішною стала посадка лише 5 травня 2021 року, бо до цього подібні маневри закінчувались вибухами.

Незабаром після того SpaceX оголосила, що перейде на виробництво нових двигунів Raptor, тестування прототипів надважких ракет-носіїв і підготовку до першого орбітального запуску Starship.

План майбутнього польоту

SpaceX Starship
SpaceX Starship. Ілюстрація: SpaceX

Планується, що космічний корабель стартує з майданчика Starbase у Техасі. На орбіту він підніме Super Heavy, яка потім самостійно повернеться для посадки на платформу в Мексиканській затоці після відокремлення, як Falcon 9. Starship вийде на орбіту, а потім здійснить посадку в Тихому океані біля узбережжя Гаваїв.

Дозволу все ще немає

Ілон Маск оголосив про старт Starship у той час, коли SpaceX ще не отримала дозвіл на політ від FAA (Федеральне авіаційне управління США), оскільки компанія все ще працює над внесенням необхідних змін, яких вимагає державний регулятор. Ймовірно, Маск впевнений, що рішення він отримає, тому так рано повідомив про історичний старт.

Річ у тім, що SpaceX не єдина, хто зацікавлений ​​в успішному проєкті Starship. NASA обрала космічний корабель як транспортний засіб, який би літав на Місяць у межах програми Artemis, метою якої є повернення астронавтів на поверхню нашого супутника в цьому десятилітті.

Раніше ми повідомляли про те, що старт Starship є однією з найочікуваніших космічних подій 2023 року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine