SpaceX отримала контракт на другу місячну місію

NASA уклала з компанією SpaceX контракт на другу місячну місію. У її межах корабель Starship доставить на південний полюс супутника учасників експедиції Artemis IV, реалізація якої запланована на 2027 рік.

Starship на Місяці (концепт). Джерело: SpaceX

У 2021 році SpaceX здобула перемогу в організованому NASA конкурсі Human Landing System. Його метою був пошук виробника спускального апарата, призначеного для доставлення астронавтів експедицій Artemis на Місяць. Як приз SpaceX дістався 2,9-мільярдний контракт. За його умовами, компанія має побудувати космічний корабель Starship HLS. Після безпілотного випробування, що підтвердить його надійність, апарат доставить на південний полюс Місяця двох астронавтів місії Artemis III. На даний час цей політ запланований на 2025 рік.

Угода NASA зі SpaceX передбачає можливість внесення модифікацій до договору. 15 листопада організація оголосила про рішення використати цю опцію. За умовами нової домовленості (відомої як Варіант В), SpaceX також візьме на себе забезпечення місії Artemis IV, включаючи стикування зі станцією Gateway, висадку чотирьох членів екіпажу на поверхню Місяця та доставлення більшої маси корисного навантаження. За це компанія отримає додаткові 1,15 млрд доларів.

Нагадаємо, що ще на початку 2022 року NASA заявляла про те, що місія Artemis IV не передбачає висадки людей на Місяць і буде повністю присвячена збиранню навколомісячної орбітальної станції Gateway. Але потім організація внесла зміни до своїх планів.

Також варто відзначити, що недавно NASA розпочала приймання заявок на створення другого місячного спускального апарата для потреб програми Artemis. Переможець конкурсу буде визначений у травні 2023 року. Оскільки SpaceX вже має контракт з NASA, компанія не зможе взяти участі в новому змаганні.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine