Вибуховий старт SpaceX Starship зруйнував обладнання фотографів та розчавив автівку

Катастрофічний пуск ракети SpaceX Starship минулого тижня спричинив збитки не тільки компанії, а й фотографам, які намагались зняти епічний старт. YouTube-блогер під псевдонімом LabPadre записав своєю камерою з додатковим захистом моторошне відео, як 33 потужних двигуни створюють ударну хвилю, що розчавила мікроавтобус, припаркований у небезпечній близькості від стартового майданчика.

Зруйнований автомобіль після старту ракети SpaceX Starship
Зруйнований автомобіль після старту ракети SpaceX Starship. Фото: @LabPadre

Хоча автомобіль не був повністю знищений, він точно зазнав серйозних пошкоджень. Виявилось, що фургон належав журналісту видання NASASpaceFlight Крісу Бергіну. Пізніше він зазначив, що навмисно так ризикував, щоб отримати круті кадри.

«Ми завжди дуже вдячні, коли космічні компанії дозволяють ЗМІ розташовувати фотокамери в небезпечній зоні стартового майданчика», — пожартував він.

Не лише мінівен постраждав під час злощасної першої спроби SpaceX запустити орбітальний корабель Starship. Оскільки Starbase компанії, що належить Ілону Маску, розташована поблизу заповідника дикої природи, уламки від вибухового запалу двигунів впали на цю землю, що охороняється державою. Мешканцям сусіднього міста Порт-Ізабель (штат Техас) також довелося мати справу з шаром пилу та бруду, а в одній будівлі навіть вибило вікно, повідомили New York Times.

Стартовий майданчик також зазнав руйнувань. Знімки, зроблені через кілька днів після запуску Starship, наочно демонструють масштаб руйнувань. Серед них величезні бетонні уламки, шматки понівеченого заліза, а також 20-метровий кратер під стартовим столом. Причиною таких руйнувань виявилось те, що двигуни Starship перевершили потужність, заплановану в розрахунках.

Раніше ми повідомляли про те, як супутник став свідком катастрофи Starship із космосу.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine