Вибух Starship може відкласти висадку людей на Місяць

Минулого тижня корабель SpaceX Starship зазнав того, що компанія космічних польотів назвала «швидким позаплановим розбиранням». Іншими словами, ракета просто вибухнула. Хороша новина полягає в тому, що ракета стартувала успішно та провела у польоті приблизно 4 хвилини, перш ніж закінчити свою мандрівку епічною катастрофою, яку помітили навіть із космосу.

Космічний корабель Starship Human Landing System (HLS) для місії Artemis III
Космічний корабель Starship Human Landing System (HLS) для місії Artemis III

Насправді навіть у невдачі SpaceX отримала багато цінних даних про польотні характеристики ракети. Генеральний директор SpaceX Ілон Маск сказав перед польотом, що Starship мав лише 50% шансів виконати свою першу місію. Тому всі ризики були прораховані задовго до польоту та вибух не став несподіванкою. Висновки щодо розслідування про причини несправності дозволять компанії удосконалити системи, щоб наступного разу отримати більше шансів завершити другий випробувальний політ і зрештою відправити Starship на орбіту.

Встигнути до 2025 року

NASA планує використати модифіковану версію космічного корабля Starship — Starship Human Landing System (HLS) — для місії Artemis III, яка стане першою з 1972 року посадкою екіпажу на Місяць. Наступного року астронавти досягнуть його орбіти на нещодавно випробуваному NASA космічному кораблі Orion. Але політ із посадкою на наш природний супутник відбудеться саме на Starship HLS. Artemis III запланована на 2025 рік. Але чи встигне Ілон Маск побудувати модифікований та справний космічний корабель, щоб здійснити заплановану історичну місію через два роки?

Після гучної катастрофи Маск повідомив у Twitter, що SpaceX сподівається повторити спробу через кілька місяців. Ця місія матиме вирішальне значення для планів NASA знову висадити астронавтів на поверхню Місяця вже через два роки.

Враховуючи нинішню ситуацію, SpaceX, безсумнівно, доведеться вивести Starship на орбіту під час наступного тестового польоту не пізніше кінця 2023 року. Що б не трапилося у майбутньому, безсумнівно, що мрія Маска використовувати Super Heavy і Starship для відправлення людей на Марс залишається незмінною. Просто це займе деякий час. Тому не виключено, що місія може бути перенесена, щоб побудувати надійний та безпечний космічний корабель.

Раніше ми повідомляли про те, що на Землю падає «мертвий» супутник NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine