Китай побудував копію ракети Starship із вертикальною посадкою: відео

Китай заявив про успішне випробування своєї першої ракети з вертикальною посадкою. Тим самим країна заклала основу для створення багаторазових космічних ракет. Китайська академія наук (CAS) підтвердила, що її комерційна космічна фірма CAS Space провела успішне випробування ракети з вертикальним злетом та посадкою у Хайяні, провінція Шаньдун у Східному Китаї, повідомляє державне видання Global Times.

Китайська ракета вертикального злету та посадки
Китайська ракета вертикального злету та посадки

«Прототип ракети довжиною 2,1 м та діаметром 0,5 м важив 93 кг на момент пуску. Під час першого польоту використовувався турбореактивний двигун, який виконував роль імітації рідинного ракетного двигуна зі змінною тягою для перевірки маневру вертикальної посадки», — повідомив старший інженер інституту Ліан Цзе.

Прототип ракети CAS злетів на висоту понад 1000 м і плавно сповільнився завдяки реверсу тяги двигуна та приземлився з точністю менш ніж 10 м на швидкості менш ніж 2 м/с. Випробування, яке тривало близько 10 хвилин, може зрештою призвести до повторного використання ступенів ракети, як це наразі робить SpaceX.

Знайдіть 10 відмінностей

Зовні прототип нагадує ракету SpaceX Starship, а принцип посадки схожий із Falcon 9: китайська ракета також приземляється на плавучу платформу в морі. Але китайці не бачать жодної схожості. «Наша технологія посадки відрізняється від SpaceX. Вона базується на вітчизняній техніці, як програмній, так і апаратній», — пояснив Ліан Цзе.

Китайський прототип ракети CAS з вертикальною посадкою в дії
Китайський прототип ракети CAS з вертикальною посадкою в дії

За словами розробників, технологія багаторазового пуску ракет буде широко застосована до майбутніх моделей, включаючи важкі пускові установки Lijian-3 і Lijian-3, та сприятиме майбутньому більш масштабному дослідженню космосу Китаєм із подальшим зниженням витрат.

Перший політ космічної платформи для наукових експериментів може відбутися вже наприкінці 2023 року.

Раніше ми повідомляли про те, що Китай кине виклик Starlink.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine