Китай кине виклик Starlink

До кінця поточного року Китай почне розгортання власного мегасупутникового сузір’я, призначеного для надання глобального інтернету. Про це йдеться в повідомленні Китайської аерокосмічної науково-технічної корпорації (CASC).

Джерело: dnv.com

За задумом розробників, китайський аналог Starlink (його іноді називають «Гован») складатиметься з 13 тисяч космічних апаратів, розташованих на низьких навколоземних орбітах. Очікується, що дослідна партія з перших 30 супутників буде готова вже до кінця поточного року.

Для запуску першої партії супутників «Гован» буде використана ракета «Чанчжен-5В». Вона отримає новий верхній ступінь. Не виключено, що апгрейд дасть змогу розв’язати проблему неконтрольованого падіння 20-тонного першого ступеня «Чанчжен-5В», який багато хто образно порівнював із космічною російською рулеткою.

Варто зазначити, що за останні роки Китай активно наростив свої можливості з виробництва супутників. Також, Піднебесна вклала значні кошти в збільшення виробництва ракетних двигунів.

Захід з обережністю ставиться до китайських планів зі створення мегасупутникового сузір’я. Це може викликати труднощі для діяльності компаній Starlink і OneWeb у країнах із сильним китайським політичним впливом. Крім того, експерти практично не сумніваються, що систему «Гован» використовуватимуть не тільки в цивільних, а й у військових цілях.

Нагадаємо, що днями компанія OneWeb завершила розгортання свого супутникового угруповання.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine