Завершено розгортання конкурента Starlink

Компанія OneWeb завершила розгортання свого супутникового угруповання. Наступним кроком стане організація роботи наземних станцій. Це дасть змогу компанії почати надання послуги глобального супутникового інтернету.

Логотип компанії OneWeb. Джерело: OneWeb

Компанія OneWeb була заснована 2012 року з метою створення системи глобального супутникового інтернету. Її розгортання здійснювалося за допомогою російських ракет-носіїв. До лютого 2022 року компанія встигла запустити 428, з необхідних 648 апаратів.

Після початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну та ультиматуму «Роскосмосу» OneWeb повністю розірвала відносини з країною-агресором і наказала своїм співробітникам покинути космодром Байконур, де проводилася підготовка до чергового запуску. Це поставило компанію в складне становище. Але керівництво OneWeb знайшло вихід, домовившись про запуск решти супутників із компанією SpaceX і комерційним підрозділом Індійської організації космічних досліджень (ISRO).

Наприкінці 2022 року SpaceX та ISRO розпочали довиведення решти супутників OneWeb. 25 березня з індійського космодрому на острові Шріхарікота відбувся пуск ракети LVM 3. Вона вивела на орбіту фінальну партію апаратів OneWeb, у такий спосіб завершивши розгортання сузір’я.

Пуск ракети LVM 3 з фінальною партією супутників OneWeb. Джерело: ISRO

Основним пріоритетом OneWeb на найближчі місяці стане розгортання наземних станцій, які передаватимуть супутниковий сигнал кінцевим споживачам. Компанія розраховує почати роботу системи вже до кінця 2023 року. При цьому в OneWeb стверджують, що система Starlink не є їхнім прямим конкурентом. Основні зусилля OneWeb будуть зосереджені на наданні послуг для корпоративних клієнтів і держкомпаній, тоді як Starlink насамперед орієнтована на споживчий ринок.

Керівництво OneWeb також заявило про початок спільної з компанією Eutelsat розробки другого покоління супутників системи. Їх розгортання має розпочатися 2025 року.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine