NASA опублікувала новий графік фінальних тестів надважкої ракети SLS, яка буде залучена в місії Artemis I. 5 червня носій залишить Будівлю вертикального складання та попрямує до стартового майданчика. 19 червня інженери спробують повністю заправити ракету та провести генеральну репетицію передстартового відліку.
Невдала спроба заправлення SLS
Запланований на 19 червня тест стане вже четвертою спробою заправити SLS паливом (рідким воднем та киснем). Попередні три випробування, які відбулися у квітні 2022 року, так і не були доведені до кінця через різні технічні проблеми, пов’язані як з мобільною пусковою платформою, так і з ракетою. Через це інженерам довелося повернути SLS у Будівлю вертикального складання для обслуговування заміни несправних компонентів.
Ремонт SLS
За словами представників NASA, вони успішно завершили усі заплановані ремонтні роботи. Зокрема, інженери замінили несправний гелієвий клапан на верхньому ступені SLS та усунули витік водню з пуповини, яка з’єднує перший ступінь з мобільною платформою. А компанія Air Liquide завершила модернізацію та провела успішне випробування системи подачі азоту, який необхідний для нормального функціонування стартового майданчика.
Крім цього, інженери виконали частину операцій, які спочатку мали відбутися вже після заправлення ракети. Так, вони зняли з SLS датчики, які використовувалися для визначення навантажень під час її розміщення на стартовому майданчику. Також, інженери розмістили на ракеті частину супутників, які будуть виведені у космос разом із космічним кораблем Orion. Це дозволить заощадити час у майбутньому, коли SLS готуватиметься до запуску.
Дата запуску SLS
Раніше адміністратор NASA Білл Нельсон заявив, що організація не встановлюватиме жодних формальних дат запуску SLS до успішного завершення процедури та оцінки робіт, необхідних для підготовки польоту. Але відомо, що вони сподіваються здійснити його у серпні 2022 року. Згідно з інформацією NASA, у зазначений період стартове вікно для польоту до Місяця буде відчинено з 26 липня по 10 серпня (за винятком 1, 2 та 6 серпня), а також з 23 серпня по 6 вересня (за винятком 30 та 31 серпня та 1 вересня).
Нагадаємо, що раніше ми публікували відео, що демонструє процес розгортання сонячних батарей корабля Orion.
За матеріалами https://spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine