NASA відремонтує ракету SLS

NASA планує повернути надважку ракету SLS у Будівлю вертикального збору для ремонту несправних компонентів. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому 16 квітня.

Ракета SLS на стартовому майданчику. Джерело: NASA/Kim Shiflett

SLS була доставлена ​​на стартовий майданчик LC-39B у березні з метою проведення генеральної репетиції пуску. У межах процедури носій планувалося повністю заправити, після чого інженери мали відпрацювати процедуру передстартового відліку.

Загалом NASA зробила три спроби заправити ракету. Жодна з них не була доведена до кінця через різні технічні проблеми, пов’язані як з мобільною пусковою платформою, так і самим носієм. У результаті керівництво аерокосмічної адміністрації вирішило повернути ракету в Будівлю вертикального збору. Там інженери відремонтують несправний клапан, що завадив заправити SLS, і проведуть ремонт з’єднання мобільної платформи, звідки раніше витікав водень.

Зміни також будуть внесені й до системи подачі азоту на стартовому майданчику (він необхідний для забезпечення пуску). До цього в роботі кілька разів фіксувалися збої, що призводили до перенесення процедури заправлення. Варто зазначити, що в NASA вважають, що ситуація з SLS не є чимось екстраординарним, і наводять приклад першого польоту шатла, перед яким крилатому кораблю довелося пройти п’ять-шість репетицій запуску.

Нагадаємо, що недавно астронавт ESA відпрацював на тренажері посадку на південний полюс Місяця.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine