NASA не змогла заправити місячну ракету

Фахівці NASA не змогли здійснити генеральну репетицію пуску надважкої ракети SLS. Цьому завадила серія технічних проблем. Новуа спроба провести операцію буде здійснена після запуску до МКС комерційної місії Ax-1.

Ракета SLS на стартовому майданчику. Джерело: NASA

Генеральна репетиція пуску SLS передбачає повне заправлення ракети компонентами палива з подальшим відпрацюванням процедури передстартового відліку. Після цього носій повернуть до Будівлі вертикального збору для фінальних операцій з його підготовки до пуску в межах місії Artemis I. Наразі він запланований на літо 2022 року.

Невдала спроба заправлення SLS

Перша спроба провести заправлення SLS була здійснена 4 квітня. Проте інженерам довелося перервати її через незаплановану зупинку вентиляторів мобільної пускової платформи ML-1. Вони необхідні для створення підвищеного тиску в закритих відсіках, щоб уникнути накопичення небезпечних газів.

Ракета SLS на стартовому майданчику. Джерело: NASA/Kim Shiflett

Після усунення несправностей, 5 квітня інженери NASA зробили нову спробу. Спочатку вони розпочали заправлення ракети рідким киснем. Незабаром після цього на носії спрацював датчик, що попереджає про перевищення допустимої температури. На те, щоб змінити параметри подачі кисню, знадобилося кілька годин.

Наступним кроком мало стати заправлення першого ступеня рідким воднем. Однак фахівцям так і не вдалося відкрити клапани на ML-1, які відповідають за його подачу. Пізніше з’ясувалося, що вони були встановлені в положення, яке не дозволяє розкрити їх за командою.

На подальшому брифінгу представники NASA заявили, що, попри проблеми, інженерам вдалося відпрацювати безліч важливих процедур. Наступну спробу провести репетицію здійснять уже після пуску ракети Falcon 9, яка відправить до МКС місію Ax-1. Зараз він запланований на 8 квітня.

Ви також можете почитати, як місячний зонд LRO зазнімкував потенційне місце посадки місії Artemis III.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine