NASA готує ракету SLS до запуску на Місяць

Команди NASA займаються підготовкою надважкої ракети Space Launch System (SLS) до старту. Її збираються запустити до Місяця у межах програми Artemis. Інженери створили носій для місії Artemis І, запланованої на весну 2022 року, і збирають компоненти для місій Artemis ІІ, Artemis ІІІ та Artemis IV.

Модуль  ICPS для другого запуску SLS
Модуль ICPS для місії Artemis ІI. Джерело: www.nasa.gov

Space Launch System готується до запуску

Інженери продовжують підготовку до запуску надважкої ракети Space Launch System, яку NASA розробляє з 2011 року. Ще влітку 2021-го основні компоненти носія були зібрані. Але старт місії Artemis І, який був запланований на листопад минулого року, так і не відбувся. Тепер його перенесли на весну 2022-го.

SLS є ключовим компонентом програми Artemis, яка передбачає відновлення пілотованих польотів на Місяць та спорудження бази на ньому. Разом із NASA у створенні ракети беруть участь ще понад тисячу організацій. Перший запуск, власне місія Artemis І, буде безпілотним і випробувальним. Основна його мета — відправити в обліт Місяця космічний корабель Orion з європейським службовим модулем ESM. Разом із ними у космос вирушать ще кілька кубсатів.

Крім того, інженери продовжують готуватися до наступних запусків цього носія — місій Artemis II, Artemis IIІ та Artemis IV. Ці запуски вже мають бути пілотованими. Але найближчий із них відбудеться не раніше 2024 року. Проте, наприклад, розгінний модуль ICPS для місії Artemis II вже готовий. Цей кріогенний ракетний двигун призначений для розгону корабля Orion. А ICPS для місії Artemis IIІ зараз виготовляється.

Наскільки велика SLS

Space Launch System є однією з найбільших ракет, розроблених людиною. Її висота становить 111 м, приблизно, як 20-поверхова будівля. Носій складається з двох ступенів: середнього блоку, який укомплектований чотирма двигунами RS-25, та двох бічних прискорювачів. Середній блок — рідкопаливний, а прискорювачі працюють на твердому паливі. Ракета призначена для виводу на місячну орбіту не менш як 60 тонн корисного вантажу. Тому на ній достатньо місця для розміщення додаткових супутників.

SLS розробляється вже понад десять років. Початкові плани передбачали її запуск до 2020 року. Однак постійні перенесення на різних стадіях випробування призвели до того, що SLS досі не побувала у космосі. Однак, коли старт все ж відбудеться, це одразу буде політ навколо Місяця.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися
Вчені знайшли спосіб передбачати найтяжчі магнітні бурі