NASA зупинила репетицію пуску місячної ракети через витік пального

14 квітня інженери NASA зробили нову спробу провести генеральну репетицію пуску надважкої ракети SLS. Проте їм знову не вдалося довести процедуру до кінця через низку виявлених технічних проблем, однією з яких став витік водневого палива.

Ракета SLS на стартовому майданчику. Джерело: NASA/Kim Shiflett

Генеральна репетиція пуску SLS передбачає повне заправлення ракети компонентами палива (рідким киснем та воднем) з подальшим відпрацюванням процедури передстартового відліку. Після цього носій повернуть до Будівлі вертикального збору для фінальних операцій з його підготовки до пуску в межах місії Artemis I. Він запланований на літо 2022 року.

Перша спроба провести процедуру була здійснена 4 квітня. Проте її довелося перервати ще до початку заправлення ракети через проблеми з мобільною пусковою платформою. Друга спроба відбулася наступного дня. Цього разу інженерам вдалося приблизно наполовину заправити перший ступінь ракети киснем — однак через проблеми з клапанами їм так і не вдалося розпочати її заправку воднем.

Третя спроба заправити SLS відбулася 14 квітня. Через низку технічних проблем інженери кілька разів припиняли, а потім відновлювали завантаження кисню. Далі вони приступили до заправлення першого ступеня рідким воднем. На жаль, і цього разу NASA не вдалося довести операцію до кінця. Після виявлення витоку водню в пуповині, що сполучає перший ступінь із мобільною платформою, інженери вирішили припинити заправлення. На цей момент бак з рідким киснем першого ступеня був заповнений на 49%, бак з рідким воднем — лише на 5%.

Попри невдачу, представники NASA заявили, що інженерам вдалося виконати більшість цілей випробувань та отримати гарний набір даних. Наразі невідомо, коли відбудеться нова спроба заправлення SLS.

Нагадаємо, що недавно NASA оголосила про намір підтримати створення другого місячного спускного апарата для потреб програми Artemis.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine