NASA відклала репетицію пуску SLS

Керівництво NASA вирішило відкласти генеральну репетицію пуску надважкої ракети SLS. Це сталося через технічні проблеми з мобільною пусковою платформою (ML-1).

Мобільна пускова платформа

Будівництво платформи ML-1 розпочалося у лютому 2009 року. Спочатку вона призначалася для ракети Ares 1, що розроблялася у межах програми Constellation. На момент закриття програми в 2011 році збирання ML було практично завершене. Конструкція заввишки 120 м і вагою 4 тисячі тонн обійшлася NASA в 900 млн доларів. Згодом організація вирішила переобладнати ML-1 під потреби SLS. У результаті загальна вартість платформи перевищила 1 млрд доларів.

Мобільна пускова платформа ML-1. Джерело: NASA/Kim Shiflett

Перенесення репетиції пуску SLS

За словами інженерів, під час тестів у ML-1 спрацювали вимикачі, які зупинили роботу вентиляторів. Вони необхідні для створення підвищеного тиску в закритих відсіках платформи, щоб уникнути накопичення небезпечних газів.

Ракета SLS на стартовому майданчику. Джерело: NASA/Kim Shiflett

Найближчим часом фахівці планують вирішити проблему з вентиляторами, що дозволить продовжити підготовку до генеральної репетиції пуску SLS. У її межах ракета буде повністю заправлена, а інженери відпрацюють процедуру передстартового відліку.

Після цього SLS повернуть до Будівлі вертикального збору для фінальних операцій з її підготовки до пуску в межах місії Artemis I. За останніми даними, він відбудеться на початку літа. Найближчі балістичні вікна для польоту до Місяця будуть відкриті у проміжку з 7 по 21 травня, з 6 по 16 червня та з 29 червня по 12 липня.

Нагадаємо, що недавно NASA оголосила про намір підтримати створення другого місячного спускного апарата для потреб програми Artemis.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine