Місячна капсула Orion розгорнула сонячні крила від Airbus (відео)

Європейське космічне агентство (ESA) перейшло на наступний етап випробувань корабля Orion. Він буде запущений до Місяця на ракеті NASA Space Launch System (SLS) у межах місії Artemis наприкінці 2022 року. Інженери перевірили розгортання масивних «крил» — сонячних панелей Orion, які забезпечуватимуть космічний корабель електрикою. У відеоролику, опублікованому ESA, команда місії розгортає сонячні батареї, потужність яких достатня для живлення двох житлових будинків.

Космічний корабель Orion
Космічний корабель Orion. Ілюстрація: ESA

Сонячні панелі — це буквально «життя» космічного корабля Orion. Загалом у нього буде чотири великі сонячні крила, кожне з яких складатиметься з трьох панелей. Найближча до капсули панель має довжину 7 м, тоді як друга та третя панелі сумарно складають 17 м. Цікаво, що інженери спроєктували середню панель таким чином, що вона може повертатися за Сонцем, щоб отримувати максимум живлення.

«Сонячні крила від Airbus спроєктовані так, щоб складатися у напрямку руху в сторону від вихлопних газів, коли двигун працюватиме на максимальній потужності, щоб уникнути впливу високих температур. Але також можуть складатися назад, щоб забезпечити більш обтічний профіль», — йдеться у повідомленні ESA.

Сонячна панель Orion
Трисекційна сонячна панель Orion. Фото: ESA

Панелі використовуватимуться для живлення всього обладнання всередині модуля у безпілотній місії Artemis. На борту космічного корабля буде все необхідне для життєвого забезпечення екіпажу, щоб він безпечно дістався Місяця, висадився на його поверхні та повернувся на Землю.

«Панелі мають виробляти сумарно 11,2 кВт потужності у піку. Цього достатньо для живлення понад 50 настільних комп’ютерів або зарядження понад 1000 смартфонів», — повідомило агентство.

Нагадаємо, що раніше NASA зупинила репетицію пуску місячної ракети через витік палива.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine