На МКС випробують стійке до радіації покриття для Місяця

Цієї осені на поверхні МКС розмістять зразок нового матеріалу, стійкого до космічної радіації. Випробування триватиме 6 місяців. Якщо воно завершиться успішно, то матеріал зможуть використати під час місячних експедицій.

Протирадіаційне покриття для Місяця
Протирадіаційне покриття для Місяця. Джерело: www.space.com

Стійке до радіації покриття

Цієї осені Міжнародний університет Флориди має випробувати на МКС покриття, стійке до радіації. Більшість матеріалів не тільки пропускає небезпечне для людей випромінювання, але і сама руйнується ним.

Тож вчені створили абсолютно новий, стійкий до радіації матеріал. Коли та якою ракетою відправлять на орбіту його зразок, не розголошується. Також залишається невідомим хімічний склад і властивості нового матеріалу. Можливо, це пов’язане з тим, що його запатентують тільки після того, як завершаться всі випробування.

Відомо, що зразок нового покриття розміщуватиметься ззовні МКС протягом шести місяців, після чого його повернуть на Землю та випробують за допомогою суміші, яка імітує місячний реголіт. Таким чином, матеріал перевірять на стійкість в умовах дії кількох факторів.

Матеріал для місячної бази

Новий матеріал призначений для створення будь-яких конструкцій в умовах вакууму та дії космічного випромінювання. Однак основна галузь його застосування — будівництво на Місяці. Розробники планують використати його вже у програмі Artemis.

Відомо, що безпілотна місія Artemis I стартує вже 2022 року. Artemis II, у межах якої має відбутися обліт людиною Місяця, запланована на 2024 рік. А 2025-го чи 2026-го біля південного полюса нашого супутника має здійснити посадку Artemis IIІ, й одразу по тому розпочнеться будівництво різної інфраструктури.

Гострий, немов наждачний папір, пил та радіація — не єдині фактори, які загрожують цілісності споруд. Небезпеку становлять також іони кисню та мікрометеорити. Тому матеріал для будівель повинен мати цілий комплекс фізичних, механічних та хімічних властивостей і до того ж не бути занадто дорогим.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine