Великобританія хоче отримувати електроенергію з космосу, а російські хакери намагаються зламати Starlink: дайджест новин

Підбірка космічних новин на сніданок: Maxar запропонує військовим безпосередньо підключатися до її супутників через мобільний термінал, а Китай запустить великий космічний телескоп. Orbex показав прототип екологічно чистої ракети-носія.

Зміст

Американські військові хочуть мати ядерні ракети для польотів до Місяця

Військові США готові зробити наступний крок у розробці ядерної ракети, яка допоможе контролювати простір між Землею та Місяцем — область, яку вони вважають стратегічно високопріоритетною. Агентство перспективних оборонних дослідницьких проектів (DARPA) оголосило, що воно шукає пропозиції для другої та третьої фаз проектування, розробки та збирання ядерного теплового ракетного двигуна для наступної демонстрації польоту на навколоземній орбіті до 2026 року.

Колумбія підписує Artemis Accords

Марта Лусія Рамірес, віце-президент і міністр закордонних справ Колумбії, підписала угоду у штаб-квартирі NASA 10 травня разом із заступником адміністратора цієї організації Пем Мелрой. Колумбія стала 19-ю країною, що приєдналася до оприлюднених 2020 року «Угод Артеміди», та третьою країною Латинської Америки після Бразилії та Мексики.

Virgin Orbit купує ще два ракетоносці

Virgin Orbit придбає ще два літаки, які допоможуть доставити супутники на останній рубіж. Компанія, що входить до Virgin Group Річарда Бренсона, запускає невеликі супутники за допомогою ракети під назвою LauncherOne. Ракета залишає Землю, «сховавшись» під крилом літака-носія, який скидає її на висоті близько 11 тис. м. За словами представників Virgin Orbit, ця стратегія повітряного запуску підвищує гнучкість і швидкість реагування.

Новини ринку

Мобільні термінали Maxar
Мобільні термінали Maxar Technologies. Джерело: SpaceNews

Maxar представила мобільні термінали для доступу до своїх супутників

Компанія Maxar Technologies, відома своїми знімками поверхні Землі, що відобразили, зокрема, події російсько-української війни, представила мобільні термінали. Вони являють собою супутникову антену та власне термінал. Такий комплект обладнання дає змогу під’єднуватися до їхніх супутників. Йдеться про прямий доступ до супутників оптико-електронного спостереження та радарних апаратів Radarsat-2 канадської компанії MDA. За словами президента Maxar Деніела Яблонскі, зараз до компанії надходить величезна кількість запитів з боку урядових організацій, і нове обладнання є відповіддю на них.

Цього місяця почнеться підготовка SpaceX до першого комерційного виходу у відкритий космос

Екіпаж із чотирьох осіб, який стартує в рамках приватної місії Polaris Dawn, розпочинає підготовку до польоту. Вона включатиме перший комерційний вихід у відкритий космос із використанням скафандрів SpaceX. Однак це буде не єдиною особливістю місії, оскільки вона також має досягти найвищої навколоземної орбіти в історії, висота якої перевищуватиме орбіту МКС утричі.

Spire Global додає до супутників потужні антени Ku-діапазону

Компанія Spire Global заявила, що встановить антени Ku-діапазону від іншого оператора малих супутників Kepler Communications як мінімум на три своїх апарати, щоб запропонувати послуги передачі даних із більшою пропускною спроможністю, починаючи з наступного року. Їхня угода дозволяє Spire додати можливості високошвидкісного Ku-діапазону до свого флоту на низьких навколоземних орбітах відповідно до існуючих нормативних ліцензій Kepler і включає можливість масштабування до 50 супутників.

Orbex представляє багаторазову ракету Prime для запуску малих супутників із Шотландії

Британська ракетна компанія Orbex представила прототип своєї екологічно чистої ракети-носія для запусків малих супутників, яка готується до дебютного польоту за кілька місяців. Багаторазова ракета Prime — перша мікропускова установка, розроблена в Європі — зараз очікує на випробування на стартовому майданчику в космічному центрі Сазерленд, новому космодромі на півночі Шотландії. Дозвіл на будівництво цього космодрому було отримано в серпні 2020 року.

SES співпрацює з Planet заради контракту з ретрансляційною мережею NASA

SES Government Solutions (SES GS) залучає Planet Lab до своєї команди заради нещодавно укладеного контракту з NASA на розробку та демонстрацію послуг навколоземного зв’язку. 20 квітня NASA уклала з SES GS контракт на 28,96 млн доларів, а також контракти з Inmarsat Government, Kuiper Government Solutions, SpaceX, Telesat US Services та Viasat. В рамках цього Проекту комунікаційних послуг (CSP) буде розроблено високошвидкісний та високопродуктивний двосторонній зв’язок для заміни застарілого угруповання супутників спостереження та ретрансляції даних NASA (TDRS), що надає послуги ретрансляції інформації Міжнародній космічній станції, космічному телескопу Hubble та іншим місіям.

Компанія з виробництва електромобілів, що уклала контракт із NASA, випускає фінансове попередження

Компанія з виробництва електромобілів, яка нещодавно виграла контракт із NASA на постачання сучасної версії Astrovan для доставки астронавтів місій Artemis на стартовий майданчик, попередила, що в неї можуть закінчитися гроші. У заяві, поданій до Комісії з цінних паперів і бірж від Canoo Technologies, опублікуване так зване попередження про «безперервність діяльності» через триваючі збитки. Компанія повідомила про чистий збиток у розмірі 125,4 млн доларів США в першому кварталі й мала 104,9 млн доларів грошових коштів на кінець кварталу.

Цікаве

Телескоп «Сюньтянь» (концепт). Джерело: Jaimito130805, CC BY-SA 4.0

Китай підтвердив намір запустити великий космічний телескоп

Пекін підтвердив озвучені раніше плани запустити велику космічну обсерваторію, можливості якої можна порівняти з телескопом Hubble. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому інформаційним агентством «Сіньхуа». Китайський космічний телескоп отримав назву «Сюньтянь», що перекладається як «Небесний вартовий». Він буде запущений наприкінці 2023 року за допомогою ракети «Чанчжен-5B» і розпочне спостереження у 2024 році.

Запуски ракет: покращене управління космічним рухом прискорить зростання галузі

Ринкова екосистема, що стимулює швидку розробку та впровадження передових технологій управління космічним рухом (STM), стане ключовим фактором сталого зростання космічної економіки. За визначенням Міжнародної академії астронавтики, STM захистить майбутнє зростання сектора, заохочуючи розробку та застосування технологій для збереження доступу до космосу та об’єктів, що вже знаходяться на орбіті. Технології STM повинні впроваджуватися сьогодні за підтримки урядів і промисловості.

Країна, яка твердо визнає лише те, що розпочала «спеціальну військову операцію» в Україні, з моменту свого вторгнення стоїть за кількома кампаніями кібератак проти провайдерів супутникового інтернету. Про це 11 травня написав у твіттері генеральний директор SpaceX Ілон Маск. «Starlink зараз зміг відбити всі спроби створити перешкоди і хакерські атаки в російській кібервійні, однак вони нарощують свої зусилля», — зазначив підприємець.

Сонячна електростанція у космосі? Великобританія хоче побудувати її до 2035 року

Великобританія серйозно ставиться до передачі сонячної енергії з космосу та вважає, що до 2035 року вона може мати демонстраційний зразок на орбіті. Понад 50 британських технологічних організацій, у тому числі такі важкоатлети, як аерокосмічна компанія Airbus, Кембриджський університет і виробник супутників SSTL, приєдналися до UK Space Energy Initiative, яка була запущена минулого року з метою вивчення варіантів розробки космічної сонячної електростанції.

Як найкраще побудувати посадкові майданчики на Місяці?

У той час як NASA та інші космічні агенції мають намір максимально використовувати місячні ресурси — процес, відомий як використання ресурсів на місці (ISRU), — створення баз на Місяці у кожному разі вимагатиме доставки з Землі великої кількості матеріалів і обладнання. У недавньому дослідженні Філіп Метцгер та Грег Отрі розглянули вартість і енергоспоживання будівництва посадкових майданчиків на місячній поверхні. Після вивчення різних методів будівництва вони визначили, що поєднання адитивного виробництва та заливки полімеру є найбільш ефективним і економічним засобом.

Читайте також: Телескоп James Webb завершив налаштування оптики, а російські кораблі не зможуть полетіти до китайської орбітальної станції: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine