Стрибає на висоту 9 поверхів: на Місяць готують унікального робота

Комікси та фантастичні фільми демонструють нелюдські можливості супергероїв, здатних стрибати до абсурдних висот. Але така попкультура сіє зерна цікавих і часом амбітних ідей, які можна втілити у життя на користь людству. Останнє творіння такої інженерної думки — робот, здатний підстрибувати на висоту 9-поверхового будинку за один раз. Про унікальний витвір пише журнал Nature.

Робот-стрибун
Робот-стрибун (без назви), що здатний підійматись на висоту 30 м на Землі та 125 м на Місяці. Фото: Nature

Робот-стрибун був розроблений командою під керівництвом професора інженерії Університету Каліфорнії в Санта-Барбарі Елліота Гоукса. Його витвір здатний досягати висоти приблизно 30 м. Розробники кажуть, що це найвищий показник серед усіх відомих природних чи штучно створених подібних механізмів для стрибків.

Робот вагою 14 гр має невеликий двигун, з’єднаний з пружиною, що складається з компресійних дуг з вуглецевого волокна, які згинаються гумовими стрічками, з’єднаними зі шпинделем, що приводиться у рух крихітним двигуном. У наведеному нижче відео можна побачити, як робот стрибає на вершину скелі, випрямляється, а потім знову натягує пружину, готуючись до наступного стрибка.

На думку професора Гоукса, основу шасі робота можна буде використовувати для дослідження Місяця, де він був би корисним для переміщення складною місцевістю. Річ у тім, що на нашому природному супутнику сила гравітації в 6 разів слабша за земну, а значить, такий робот-стрибун буде здатний підійматися на порядок вище, ніж на Землі. При цьому він міг би використовувати стрибки для подолання далеких відстаней, що було б набагато швидше за наявні повільні місяцеходи.

«Ми підрахували, що апарат на такому стрибучому шасі на Місяці зміг би піднятися на висоту 125 м, а за один стрибок долав би відстань у пів кілометра», — сказав професор.

Нагадаємо, що раніше NASA затвердила фінальний дизайн місяцехода VIPER.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine